Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Քերոլայն Քոքսի գլխավորած պատվիրակությանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության լորդերի պալատի անդամ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին և «Հարթ» հասարակական բարեգործական կազմակերպության անդամներին:  Այս մասին տեղեկացնում են կառավարության լրատվական ծառայությունից:
Վարչապետը բարձր է գնահատել Քերոլայն Քոքսի հայանպաստ գործունեությունը՝ ողջ աշխարհում Արցախի խնդրի արդարացի ներկայացմանն ուղղված: «Դուք տարբեր հարթակներում մշտապես բարձրաձայնել եք հայության խնդիրները և Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի իրական պատմությունը: Վստահ եմ, որ Ձեր հոգատար վերաբերմունքն Արցախի ժողովրդի նկատմամբ դարեր շարունակ հիշվելու է»,- ասել է Հովիկ Աբրահամյանը:
Բարոնուհի Քոքսն ընդգծել է, որ երջանիկ է Արցախի հերոսական ժողովրդին ճանաչելու, դժվարին պահերին նրա կողքին լինելու հնարավորության, Հայաստանի և Արցախի այսօրվա ձեռքբերումների ու հաջողությունների համար: Բարոնուհին պատրաստակամություն է հայտնել հետագայում ևս իր գործունեությամբ աջակցել հայ ժողովրդին, նպաստել հայ-բրիտանական կապերի սերտացմանը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև բրիտանական «Հարթ» հասարակական բարեգործական կազմակերպության կողմից Հայաստանում նախատեսվող ծրագրերին, տարածաշրջանային խնդիրներին ու մարտահրավերներին, ԼՂ հիմնահարցի կարգավորման գործընթացին, ՀՀ կառավարության ծրագրի գերակայություններին:
Հանդիպման ավարտին բարոնուհի Քոքսին և նրա պատվիրակության անդամներին Հովիկ Աբրահամյանը պարգևատրել է անվանական ժամացույցներով:

Премьер-министр Армении принял делегацию во главе с Кэролайн Кокс
Премьер-министр Армении Овик Абраамян принял члена палаты лордов Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии, баронессу Кэролайн Кокс и представителей британской общественной благотворительной организации «The Humanitarian Aid Relief Trust» (HART). Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Глава правительства высоко оценил деятельность Кэролайн Кокс, направленную на правдивое представление карабахского конфликта и проблем армянского народа на различных площадках, и выразил уверенность в том, что забота баронессы в отношении населения Нагорно-Карабахской Республики запомнится на многие столетия.
Баронесса К. Кокс отметила, что счастлива знакомству с героическим народом НКР, возможности оказать ему поддержку в трудную минуту, рада за достижения Армении и Арцаха. Она выразила готовность продолжать в дальнейшем оказывать помощь армянскому народу и способствовать сближению армяно-британских отношений.
Собеседники обсудили вопросы реализации в Армении запланированных британской благотворительной организацией HART программ, а также обратились к региональным проблемам и процессу урегулирования карабахского конфликта, коснулись приоритетов в программе правительства РА. В конце встречи премьер подарил баронессе и членам делегации именные часы.