Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Քերոլայն Քոքսի գլխավորած պատվիրակությանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության լորդերի պալատի անդամ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին և «Հարթ» հասարակական բարեգործական կազմակերպության անդամներին:  Այս մասին տեղեկացնում են կառավարության լրատվական ծառայությունից:
Վարչապետը բարձր է գնահատել Քերոլայն Քոքսի հայանպաստ գործունեությունը՝ ողջ աշխարհում Արցախի խնդրի արդարացի ներկայացմանն ուղղված: «Դուք տարբեր հարթակներում մշտապես բարձրաձայնել եք հայության խնդիրները և Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի իրական պատմությունը: Վստահ եմ, որ Ձեր հոգատար վերաբերմունքն Արցախի ժողովրդի նկատմամբ դարեր շարունակ հիշվելու է»,- ասել է Հովիկ Աբրահամյանը:
Բարոնուհի Քոքսն ընդգծել է, որ երջանիկ է Արցախի հերոսական ժողովրդին ճանաչելու, դժվարին պահերին նրա կողքին լինելու հնարավորության, Հայաստանի և Արցախի այսօրվա ձեռքբերումների ու հաջողությունների համար: Բարոնուհին պատրաստակամություն է հայտնել հետագայում ևս իր գործունեությամբ աջակցել հայ ժողովրդին, նպաստել հայ-բրիտանական կապերի սերտացմանը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև բրիտանական «Հարթ» հասարակական բարեգործական կազմակերպության կողմից Հայաստանում նախատեսվող ծրագրերին, տարածաշրջանային խնդիրներին ու մարտահրավերներին, ԼՂ հիմնահարցի կարգավորման գործընթացին, ՀՀ կառավարության ծրագրի գերակայություններին:
Հանդիպման ավարտին բարոնուհի Քոքսին և նրա պատվիրակության անդամներին Հովիկ Աբրահամյանը պարգևատրել է անվանական ժամացույցներով:

Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan received the member of the British House of Lords Baroness Caroline Cox and representatives of the Humanitarian Aid Relief Trust (HART) organization, according to the press office of the Armenian government.
The head of government highly appreciated Baroness Cox’s activities aimed at providing true information about the Karabakh conflict and problems of the Armenian people from various podiums. Caroline Cox’s concern for the people of the Nagorno Karabakh Republic will be remembered for many centuries, he said.
Baroness Cox said she is glad to know people of the NKR and have the opportunity to help them in a difficult moment and she is happy to see achievements of Armenia and Artsakh. She expressed readiness to continue assisting the Armenian people and promote Armenian-British relations.
The interlocutors discussed issues related to implementation of HART-planned programs in Armenia, as well as regional problems and the Karabakh conflict settlement process. Priorities in the Armenian government program were also addressed. The prime minister presented Baroness Cox and the delegation members with watches engraved with their names.