Ա. Մարտիրոսյան. ՀՅԴ-ն իր պահվածքով որոշակիորեն աջակցեց իշխանություններին
Սահմանադրական փոփոխությունները հասարակությանը հուզող թեմա չէ: Որևէ մեկին չի հետաքրքրում, թե Սահմանադրության նոր տեքստում ինչ է գրված լինելու: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման տեսակետ հայտնեց «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը:
«Սահմանադրության բարեփոխման որակները պետք է տեսնենք դրա կիրառման մեջ: Մեր մոտեցումն այն է, որ պետք է երաշխավորվեն սահմանադրական փոփոխությունների իսկապես բարեփոխում լինելը և ոչ թե հերթական անգամ վերարտադրության նոր մեխանիզմի կյանքի կոչումը»,- ասաց նա:
Անդրադառնալով ՀՅԴ-ի պահվածքին և ԱԺ ոչ իշխանական ուժերի կազմակերպած հանրահավաքին չմասնակցելուն՝ Ա. Մարտիրոսյանն ասաց, որ դա որոշակի աջակցություն է Հայաստանի ներկայիս իշխանություններին:
«Եթե իշխանությունները չընդունեն ՀՅԴ-ի առաջարկությունը, ապա այդ ուժը ևս դեմ հանդես կգա սահմանադրական բարեփոխումներին»,- ասաց կուսակցության փոխնախագահը:

А.Мартиросян: АРФД своим поведением посодействовало властям
В настоящее время проведения конституционных реформ в Армении не является темой, волнующей общество. Об этом заявил сегодня на пресс-конференции вице-председатель партии «Наследие» Армен Мартиросян.
«Один из принципиальных подходов, представленных партией „Наследие” властям, заключается в следующем: нужны гарантии того, что конституционные реформы действительно являются реформами, а не нацелены на реализацию нового механизма репродукции власти», - отметил Армен Мартиросян.
По мнению политика, качество конституционных реформ общество должно увидеть при их применении.
Касаясь поведения АРФ «Дашнакцутюн» и решения не участвовать в организованном «четверкой» парламентских политических сил митинге, Армен Мартиросян заявил, что это – определенное содействие нынешним властям Армении.
«Если власти не примут предложение АРФД, то эта сила выступит против конституционных реформ», - заявил заместитель председателя партии «Наследие».