Պատգամավոր. Սերժ Սարգսյանը կարող է զբաղեցնել վարչապետի, ԱԺ նախագահի պաշտոնը
«Մենք հստակ ասում ենք, թե ինչ խնդիր ենք ուզում լուծել սահմանադրական բարեփոխումներով, բայց այն պատճառները, որոնք բերում են ընդդիմադիրները, թե, իբր, հիմա դրա ժամանակը չէ, ինձ համար անհասկանալի են»,- լրագրողների հետ հանդիպմանը նման տեսակետ հայտնեց ԱԺ Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Սուքիաս ավետիսյանը:
«Ուզում եմ հասկանալ՝ ինչի՞ն են դեմ և ինչո՞ւ ժամանակը չէ: Ո՞ր երկրում է ժողովուրդն ինքը ձեռնարկում սահմանադրական բարեփոխումներ»,- ասաց պատգամավորը՝ ավելացնելով, որ սոցիալական հարցերը կապել սահմանադրական բարեփոխումների հետ, նշանակում է, որ տվյալ ուժը հեռատես չէ:
Բացի այդ՝ պատգամավորը կարծում է, որ բարեփոխումներից հետո, անցնելով խորհրդարանական կառավարման համակարգի, ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հնարավոր է այլ պաշտոն զբաղեցնի, օրինակ՝ վարչապետի, Ազգային ժողովի նախագահի։
«Ո՞վ է ասում, որ Սերժ Սարգսյանը ցանկանում է նախագահ մնալ։ Նա կարող է այլ պաշտոն զբաղեցնել։ ՀՀԿ-ն կադրային ոչ մի խնդիր չունի»,- ասաց նա՝ ընդգծելով, որ սահմանադրական բարեփոխումների դեպքում միևնույն է իշխանության մնալու է ՀՀԿ-ն:

S. Avetisyan: Republican Party of Armenia has no personnel problems
The Republican Party of Armenia (HHK) stated definitely what problems will be solved thanks to the constitutional reforms, the deputy of HHK parliamentary faction Sukias Avetisyan told journalists today.
According to the deputy, he does not understand the arguments put forward by the opposition about inopportuneness of the constitutional reforms.
“I would like to understand what they are opposed to and why the reforms are inopportune. There is no country where people themselves initiate constitutional reforms,” Avetisyan said adding that only a short-sighted political force can link social problems with constitutional reforms.
Speaking about the opposition’s statements concerning the reproduction of power via constitutional reforms, S. Avetisyan said: “Who said that Serzh Sargsyan wants to continue as president? He may assume another post. HHK has no personnel problems”.