«Էյր Ֆրանսը» հետաձգել է դեպի Մոսկվա թռիչքների 75 տոկոսը
Ֆրնասիական «Էյր Ֆրանս» ավիաընկերության օդաչուների գործադուլի պատճառով ուրբաթ օրը հետաձգել է դեպի Մոսկվա թռիչքների 75 տոկոսը: Հետաձգվել է 37 նախատեսված թռիչքներից 31-ը դեպի Մոսկվա և երկու ավիաթռիչք` դեպի Սանկտ-Պետերբուրգ: Այս մասին հաղորդում է interfax-ը:
Օդաչուների զանգվածային գործադոuլը սկսկվել է երկուշաբթի օրը, նրանք բողոքում են «Էյր Ֆրանսի» ճյուղային զարգացման մի շարք կետերի դեմ:
Ինչպես հաղորդվում է, օդաչուների գլխավոր արհմիությունը կոչ է արել գործադուլ անել սեպտեմբերի 15-ից մինչև 22-ը: Մյուս արհմիությունները գտնում են, որ ակցիան պետք է ավարտել սեպտեմբերի 18-ին:
Ըստ Ֆրանսիական ԶԼՄ-ների, օդաչուների այս գործադուլը կարող է դառնալ ամենաերկարը «Էյր Ֆարնսի» պատմության մեջ` սկսած 1998թ-ից: Ավիաընկերությունից ուղևորներին խորհուրդ են տալիս ընտրել թռիչքի համար ավելի հարմար ժամկետ:

Air France отменила более 75% рейсов в Москву из-за забастовки
Забастовка пилотов французской авиакомпании Air France привела к отмене в пятницу более 75% рейсов в Москву, передает ИА «Росбалт» со ссылкой на сайт авиаперевозчика.
Так, отменены 31 из 37 запланированных вылетов в российскую столицу и оба рейса в Санкт-Петербург.
Забастовка пилотов авиакомпании, которая, как ожидается, продлится неделю, началась в понедельник.
Пилоты протестуют против расширения дочерней бюджетной авиакомпании Transavia и требуют обеспечить летным экипажам этого перевозчика такие же условия труда, как у них.
Глава авиакомпании Фредерик Гаже заявил, что каждый день забастовки обойдется Air France в сумму от 10 до 15 млн. евро.
Забастовка, которая должна закончиться 22 сентября, может стать самой длительной для Air France с 1998 года.