ԲՀԿ-ական ազատամարտիկները հավաքվելու են «Փարավոնում»
«Ժամանակի» տեղեկություններով՝ այսօր ժամը 12-ին «Փարավոն» համալիրում հավաքվելու են ԲՀԿ-ական պատգամավոր Ռուբեն Գևորգյանի՝ Ծաղիկ Ռուբոյի ստեղծած «Երդվյալ ազատամարտիկների միության» և մեկ այլ ԲՀԿ-ական Ռուստամ Գասպարյանի նախաձեռնած Ազատամարտիկների նորաստեղծ դաշինքի անդամները:
Թերթը հիշեցնում է, որ Ռ. Գևորգյանը «Ժամանակի» հետ զրույցում հայտարարել էր, թե միության արդեն 4500 ազատամարտիկ է անդամագրվել: Մինչդեռ երեկ լուրեր են տարածվել, որ նրանք զբաղված են մարզերում բնակվող սոցիալապես անապահով ազատամարտիկներին հավաքագրելու գործով: Հատկապես շեշտը դրվում է նրանց վրա, ովքեր դժգոհ են իշխանություններից: Նույն լուրերի համաձայն՝ ԲՀԿ ղեկավարության ցուցումով նրանք զանգահարում են մարզեր և խոստանալով դրամական աջակցություն՝ հորդորում են ընդգրկվել ԲՀԿ-ի երկրապահների միությունում:

«Жаманак»: Азатамартики ППА соберутся сегодня в комплексе «Фараон»
Газета «Жаманак» со ссылкой на свои источники пишет, что сегодня в 12:00 в комплексе «Фараон» соберутся члены учрежденного депутатом партии «Процветающая Армения» Рубеном Геворгяном (известного по прозвищу Цахик Рубо) союза азатамартиков (добровльных участников карабахской войны) и инициированного другим членом ППА Рустамом Гаспаряном нового союза азатамартиков.
Как напоминает газета «Жаманак», Рубен Геворгян в беседе с корреспондентом издания заявил, что в союз уже вступили 4500 азатамартиков. Между тем, накануне муссировались слухи о том, что они занимаются вербовкой проживающих в областях социально необеспеченных воинов-добровольцев. Особенно акцент ставится на тех, кто недоволен властями. «Согласно тем же слухам, по поручению руководства «Процветающей Армении» они звонят в области и, обещая денежное содействие, призывают вступить в ряды Союза еркрапа ППА»,- отмечает газета.