ԲՀԿ-ական ազատամարտիկները հավաքվելու են «Փարավոնում»
«Ժամանակի» տեղեկություններով՝ այսօր ժամը 12-ին «Փարավոն» համալիրում հավաքվելու են ԲՀԿ-ական պատգամավոր Ռուբեն Գևորգյանի՝ Ծաղիկ Ռուբոյի ստեղծած «Երդվյալ ազատամարտիկների միության» և մեկ այլ ԲՀԿ-ական Ռուստամ Գասպարյանի նախաձեռնած Ազատամարտիկների նորաստեղծ դաշինքի անդամները:
Թերթը հիշեցնում է, որ Ռ. Գևորգյանը «Ժամանակի» հետ զրույցում հայտարարել էր, թե միության արդեն 4500 ազատամարտիկ է անդամագրվել: Մինչդեռ երեկ լուրեր են տարածվել, որ նրանք զբաղված են մարզերում բնակվող սոցիալապես անապահով ազատամարտիկներին հավաքագրելու գործով: Հատկապես շեշտը դրվում է նրանց վրա, ովքեր դժգոհ են իշխանություններից: Նույն լուրերի համաձայն՝ ԲՀԿ ղեկավարության ցուցումով նրանք զանգահարում են մարզեր և խոստանալով դրամական աջակցություն՝ հորդորում են ընդգրկվել ԲՀԿ-ի երկրապահների միությունում:

War veterans - BHK members to meet at Pharaoh Complex
‘Zhamanak’ paper writes that members of Sworn Freedom Fighters’ Union set up by parliamentary deputy from Prosperous Armenia Party (BHK) Ruben Gevorgyan and the newly created alliance of Karabakh war veterans led by another BHK deputy, Rostom Gasparyan, will gather at Pharaoh Complex at 12 noon today.
The paper says that R. Gevorgyan told its correspondent that their union has 4,500 members who are Karabakh war veterans. Yet rumors circulated yesterday that they enlist socially vulnerable war veterans in Armenian regions, especially those discontented with the authorities. There are rumors that on the instructions of BHK leaders, they call veterans living in provinces and promise material aid to those who will join BHK union of Karabakh war veterans.