Կառավարության և ՄԱԿ-ի գրասենյակի միջև կստեղծվի համագործակցության փաստաթուղթ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի (ՄԱԶԾ) կառավարիչ Հելեն Քլարկի գլխավորած պատվիրակությանը: Վարչապետը բարձր է գնահատել ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի գործունեությունը և ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի կատարած աշխատանքն անցած 22 տարիների ընթացքում:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Կառավարության ղեկավարը կարևորել է ընթացիկ 2010-2015թթ ՄԱԿ-Հայաստան շրջանակային փաստաթղթի գնահատման և դրա հաջորդ փուլի` 2016-2020թթ. ՄԱԿ-Հայաստան զարգացման օժանդակության նոր շրջանակային փաստաթղթի մշակման գործընթացը: Հովիկ Աբրահամյանը վստահություն է հայտնել, որ կառավարության շահագրգիռ գերատեսչությունների և ՄԱԿ-ի գրասենյակի սերտ համագործակցության արդյունքում կստեղծվի համապարփակ փաստաթուղթ, որը կնպաստի Հայաստանի հետագա զարգացմանը:
Զրուցակիցները կարևորել են ՄԱԿ-ի տարբեր կառույցների և Հայաստանի համագործակցության խորացումը, ինչպես նաև տարբեր բնագավառներում համատեղ ծրագրերի իրականացումը:
Հելեն Քլարկը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին՝ ՄԱԿ-ի հետ ակտիվ փոխգործակցության համար և հայտնել ՄԱԶԾ-ի աջակցությունը ՀՀ կառավարության գերակա ծրագրերի իրականացման գործընթացում: Տիկին Քլարկն ընդգծել է, որ ՄԱԶԾ-ն շարունակելու է աջակցել ՀՀ կառավարությանը պետական կառավարման արդյունավետության բարձրացման, կոռուպցիայի դեմ պայքարի, մարդու իրավունքների պաշտպանության, շրջակա միջավայրի պահպանության, սահմանների միասնական կառավարման և «Բաց կառավարման գործընկերություն» ծրագրերի իրականացման գործում:

Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan received the delegation led by UNDP Administrator Helen Clark, the press office of the government reported.
H. Abrahamyan appreciated highly the activities of the United Nations Office in Armenia and work done by the UN Development Program in the country in the past 22 years.
The head of government underlined the importance of assessing the current UN Development Assistance Framework 2010-2015 document and developing a new framework document.
H. Abrahamyan expressed confidence that thanks to close cooperation of the interested departments of the Armenian government and the UN Office, a comprehensive document will be developed to promote Armenia’s further development.
Helen Clark said that UNDP will continue assisting the Armenian government in improving efficiency of public administration, combating corruption, human rights protection, environmental protection, and implementing Open Government Partnership programs.