Հովիկ Աբրահամյանն աշխատանքային ճաշ է ունեցել Հունաստանի նախագահի հետ
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն աշխատանքային ճաշ է ունեցել պետական այցով Հայաստանի Հանրապետություն ժամանած Հունաստանի Հանրապետության նախագահ Կարոլոս Պապուլիասի հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք Կառավարության մամուլի ծառայությունից:
Հայաստանի վարչապետը և Հունաստանի նախագահը բարձր են գնահատել երկու բարեկամ երկրների բազմադարյա պատմամշակութային կապերը և կարևորել տարբեր ոլորտներում հայ-հունական արդյունավետ համագործակցության ամրապնդումն ու հետագա զարգացումը:
Զրուցակիցներն ընդգծել են, որ Հայաստանի և Հունաստանի կառավարությունները պետք է շարունակեն ջանքեր գործադրել՝ երկկողմ տնտեսական հարաբերություններն ավելի ակտիվացնելու, առևտրաշրջանառության ծավալներն ավելացնելու և համատեղ տարբեր ծրագրեր իրականացնելու համար:

Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan hosted a working dinner for Greek President Karolos Papoulias who is on a state visit to Armenia, according to the press office of the government.
The Armenian prime minister and the Greek president appreciated highly the centuries-old historical and cultural ties of the two friendly countries. They underlined the importance of the strengthening and further development of efficient Armenian-Greek cooperation in various spheres.
The interlocutors stated that the governments of Armenia and Greece should continue their efforts on the promotion of bilateral economic relations and trade turnover volumes and the implementation of joint programs.