Հովիկ Աբրահամյանն աշխատանքային ճաշ է ունեցել Հունաստանի նախագահի հետ
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն աշխատանքային ճաշ է ունեցել պետական այցով Հայաստանի Հանրապետություն ժամանած Հունաստանի Հանրապետության նախագահ Կարոլոս Պապուլիասի հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք Կառավարության մամուլի ծառայությունից:
Հայաստանի վարչապետը և Հունաստանի նախագահը բարձր են գնահատել երկու բարեկամ երկրների բազմադարյա պատմամշակութային կապերը և կարևորել տարբեր ոլորտներում հայ-հունական արդյունավետ համագործակցության ամրապնդումն ու հետագա զարգացումը:
Զրուցակիցներն ընդգծել են, որ Հայաստանի և Հունաստանի կառավարությունները պետք է շարունակեն ջանքեր գործադրել՝ երկկողմ տնտեսական հարաբերություններն ավելի ակտիվացնելու, առևտրաշրջանառության ծավալներն ավելացնելու և համատեղ տարբեր ծրագրեր իրականացնելու համար:

Премьер Армении обсудил с президентом Греции перспективы сотрудничества
Премьер-министр Армении Овик Абраамян провел рабочий обед с прибывшим с государственным визитом в Армению президентом Греции Каролосом Папульясом. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Премьер Армении и президент Греции высоко оценили многовековые историко-культурные связи между двумя дружественными странами и отметили важность укрепления и дальнейшего развития эффективного армяно-греческого сотрудничества в разных сферах.
Собеседники подчеркнули, что правительства Армении и Греции должны продолжить прилагать усилия для активизации двусторонних экономических отношений, увеличения объемов торгового оборота, а также осуществления разных совместных программ.