«Հայաստանի և Հունաստանի միջև հարաբերությունները դինամիկ զարգանում են»
«Հայ և հույն ժողվուրդների միջև հարաբերությունները միշտ էլ եղել են սերտ ու եղբայարական և այսօր էլ շարունակում են մնալ այդպիսին»,- այսօր հայ-հունական գործարար համաժողովի ժամանակ ասաց Հունաստանի նախագահ Կարոլոս Պապուլիասը, հավելելով, որ երկու ժողովուրդներին կապող հարաբերությունները առավել ևս ամրապնդում են երկու երկրներում հայկական և հունական գաղութները:
Հունաստանի նախագահը թվեց հայաշատ հունական գաղութները, հավելելով, որ այդ գաղութները Հունաստանի տնտեսական կյանքում կարևոր դերակատարում ունեն ինչպես ընկերային, այնպես էլ գործարար մակարդակում` լինելով երկկողմ հարաբերությունների ամուր հիմք:
«Հայաստանի և Հունաստանի միջև հարաբերությունները դինամիկ զարգանում են»,- ասաց Հունաստանի նախագահը՝ նշելով, որ իր այցելությունը Հայաստան ցույց է տալիս մտադրությունը` այդ հարաբերություններն ավելի զարգացնել ու ամրապնդել:
Կարոլոս Պապուլիասը բարձր գնահատեց մի շարք ոլորտներում՝ տնտեսություն, մշակույթ, կրթություն, գիտություն, պաշտպանություն, ինչպես նաև միջազգային կառույցների շրջանակներում փոխգործակցությունը: «Այսօրվա համաժողովը ևս մեկ քայլ է զարգացնել երկկողմ հարաբերությունները բոլոր ոլորտներում»,- վստահեցրեց Կ. Պապուլիասը:
Հունաստանի նախագահը խոսելով Հայաստանի և Հունաստանի միջև առկա տնտեսական հարաբերությունների շուրջ, շեշտեց, որ այն զիջում է քաղաքական հարաբերություններին և Երևանում ընթացող հայ և հույն գործարարների համաժողովը ևս մեկ հնարավորություն է ամրապնդելու և զարգացնելու տնտեսական հարաբերությունները:

Каролос Папульяс: Отношения между Арменией и Грецией динамично развиваются
Отношения между армянским и греческим народами всегда были и сегодня продолжают оставаться тесными и братскими. Об этом заявил сегодня в ходе армяно-греческого бизнес-форума президент Греции Каролос Папульяс.
Президент Греции отметил, что отношения между двумя народами еще больше укрепляются благодаря армянской общине в Греции и греческой общине – в Армении. Каролос Папульяс подчеркнул, что армянские общины играют важную роль в экономической жизни Греции.
«Отношения между Арменией и Грецией динамично развиваются», - заявил президент Греции. Каролос Папульяс отметил, что его визит в Армению свидетельствует о намерении еще больше развивать и укреплять эти отношения.
Он высоко оценил сотрудничество между двумя государствами в ряде сфер – экономики, культуры, образования, науки, обороны, а также взаимодействие в рамках международных структур.
«Сегодняшний форум – еще один шаг к развитию двусторонних отношений во всех сферах», - заверил Каролос Папульяс.
Президент Греции, обратившись к экономическому сотрудничеству между Арменией и Грецией подчеркнул, что они уступают уровню политического сотрудничества и проходящий в Ереване форум армянских и греческих предпринимателей – еще одна возможность активизировать экономические связи.