Պատգամավորները՝ ցուցարարներին. Կառավարությունը չի նահանջում
ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանից հետո պատգամովերներ Հեղինե Բիշարյանը Տիգրան Ուրիխանյանը, Վահան Բաբայանը, Նիկոլ Փաշինյանը և մի քանի այլ պատգամավորեր ևս  հանդիպեցին ԱԺ մուտքի մոտ հավաքված ցուցարարներին՝  հայտնելով, որ Կառավարությունը չի նահանջում:
Հեղինե Բիշարյանն ասաց, որ պետք չէ պայքարը թուլացնեել և նրանց հարցերի պատասխանները  պետք է ակնակալել Կառավարության անդամներից:
Բիշարյանը հավելեց նաև, որ ցուցարարները վաղը առավոտյան պետք է հավաքվեն Կառավաորւթյան շենքի մոտ՝ նիստից առաջ:
«Ես երեկ ասացի ձեզ, որ պետք է ԱԺ դռները փակել հենց Կառավաորւթյան անդամնրի առջև, բայց դուք ինձ չսեցիք: Պատգամավքների քանակը չի բավարարում, որպեսզի խնդիրն առաջ տարվի, այդ խնդիրը քաղաքական մեծամասնության ձեռքում է»,- ասաց նա:
Իր հերթին Տիգրան Ուրիխանյանն ակտիվիստներին կոչ արեց պայքարը շարունակել Ազատության հրապարկում՝ հիավիրելով եռյակի հանիահավաքին:

Депутаты о законе «Налог с оборота»: Правительство не собирается отступать
Депутаты Национального собрания Армении от фракции «Оринац еркир», «Процветающая Армения» и «Армянский национальный конгресс» – Эгине Бишарян, Тигран Уриханян, Ваан Бабаян, Никол Пашинян и др. – вышли к участникам акции протеста перед зданием парламента. Они сообщили после завершения парламентских обсуждений с членами правительства Армении, что правительство не собирается отступать от представленного закона «О налоге с оборота».
Эгине Бишарян отметила, что не нужно ослаблять борьбу и необходимо потребовать, чтобы члены правительства ответили на все вопросы. Депутат также заявила, что завтра утром представители малого и среднего бизнеса должны собраться у здания правительства до очередного заседания.
«Я вам вчера сказала, что нужно закрыть перед членами правительства двери в парламент, однако вы меня не послушали. У нас в парламенте недостаточно депутатов, чтобы продвигать вопрос, он – в руках политического большинства», - отметила она.
Тигран Уриханян в свою очередь призвал участников акции протеста продолжать борьбу на площади Свободы, пригласив всех на совместный митинг трех парламентских политических сил 10 октября.