Տնտեսագետ. Իշխանությունը քնում, արթնանում է մտածելով` ինչ տանի ժողովրդից
«Շրջանառության հարկի մասին» ՀՀ օրենքի նոր փոփոխությունը անտրամաբանական է, և կետային խնդիր է հանդիսանում, որը խանգարում է փոքր բիզնեսին, և կիզակետվել մի օրենքի վրա ծիծաղելի է: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը ասաց տնտեսագետ Վարդան Բոստանջյանը:
Նրա խոսքով` խնդրի լուծման համար համակարգային փոփոխություն է պետք:
«Պետական իշխանությունը քնում ու արթնանում է՝ մտածելով, թե ինչ տանի ժողովրդից և մի խումբ անձինքն պարզապես տանում են ժողովրդի քրտինքը: Ո՞վ եք դուք, ո՞ւմ հաշվին եք ձեզ լավ զգում»,-ասաց նա:
Տնտեսագետի կարծիքով` օրենքի կիրառումը կնպաստի նրան, որ իրենց գոյությունը մի կերպ պաշտպանող մարդիկ թողնեն, հեռանան այս երկրից և այս պարագայում ուղղակի ժողովուրդը պետք է այդ պահանջը դնի ավելի լայն ձևով:

Бостанджян: Народ должен предъявить власти требования в более жесткой форме
Новые изменения в закон РА «О налоге с оборота» нелогичны и мешают малому бизнесу. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами экономист Вардан Бостанджян.
По словам В.Бостанджяна, для решения проблемы нужны системные изменения.
«Государственная власть засыпает и просыпается с мыслью о том, что еще забрать у народа. Группа людей просто наживается за счет народа. Кто вы и за чей счет чувствуете себя хорошо?», - отметил экономист.
По мнению экономиста, применение закона посодействует тому, чтобы влачащие существование кое-как люди оставили страну и уехали. Как отметил В.Бостанджян, в таких условиях народ просто должен предъявить власти свои требования в более жесткой форме.