Տնտեսագետ. Իշխանությունը քնում, արթնանում է մտածելով` ինչ տանի ժողովրդից
«Շրջանառության հարկի մասին» ՀՀ օրենքի նոր փոփոխությունը անտրամաբանական է, և կետային խնդիր է հանդիսանում, որը խանգարում է փոքր բիզնեսին, և կիզակետվել մի օրենքի վրա ծիծաղելի է: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը ասաց տնտեսագետ Վարդան Բոստանջյանը:
Նրա խոսքով` խնդրի լուծման համար համակարգային փոփոխություն է պետք:
«Պետական իշխանությունը քնում ու արթնանում է՝ մտածելով, թե ինչ տանի ժողովրդից և մի խումբ անձինքն պարզապես տանում են ժողովրդի քրտինքը: Ո՞վ եք դուք, ո՞ւմ հաշվին եք ձեզ լավ զգում»,-ասաց նա:
Տնտեսագետի կարծիքով` օրենքի կիրառումը կնպաստի նրան, որ իրենց գոյությունը մի կերպ պաշտպանող մարդիկ թողնեն, հեռանան այս երկրից և այս պարագայում ուղղակի ժողովուրդը պետք է այդ պահանջը դնի ավելի լայն ձևով:

Bostanjyan: People should make demands to authorities in stricter manner
The new amendments to the Law on Turnover Tax are illogical and hinder activities of small businesses, economist Vardan Bostanjyan told reporters today.
According to him, systemic changes are needed to solve with the problem.
“State authorities wake up in the morning thinking about what else can be taken away from the people. A group of persons make a profit at the expense of the people. Who are you and at whose expense do you feel fine?” the economist asked.
In his opinion, the new law will cause people who drag out a miserable existence to leave the country. Under such conditions people should make their demands to the authorities in a stricter manner, V. Bostanjyan said.