Հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից պայմանագրային զինծառայող Դավիթ Նավասարդյանի սպանության դեպքի առթիվ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
2014 թվականի հոկտեմբերի 1-ին՝ ժամը 21։15-ի սահմաններում, ԼՂՀ ՊԲ N զորամասի մարտական դիրքերից մեկում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցի հետևանքով գլխի շրջանում ստացած հրազենային վնասվածքից մահացել է պայմանագրային զինծառայող՝ Դավիթ Վիկտորի Նավասարդյանը:
Փաստի առթիվ ՀՀ Քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104–րդ հոդվածի 2–րդ մասի 13–րդ կետով՝ ազգային ատելության շարժառիթով դիտավորությամբ սպանության հատկանիշներով:

Погиб военнослужащий ВС Нагорного Карабаха
Военнослужащий контрактной службы ВС Нагорного Карабаха Давид Навасардян погиб в результате открытого со стороны Азербайджана огня.
Как сообщили в Следственном комитете Армении, инцидент произошел вчера вечером. Военнослужащий получил смертельное ранение в области головы.
По факту гибели военнослужащего в главном следственном военном управлении Следственного комитета возбуждено уголовное дело по п.13 ч.2 ст.104 (убийство, совершенное по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма).