Երկրաշարժից անօթևան մնացած 215 ընտանիք բնակարանի գնման վկայագիր կսստանա
ՀՀ կառավարության որոշմամբ՝ 1.5 մլրդ դրամ է հատկացվել Շիրակի մարզպետարանին՝ Գյումրի քաղաքում երկրաշարժի հետևանքով անօթևան մնացած ընտանիքների բնակարանային խնդիրները բնակարանի գնման վկայագրի տրամադրման միջոցով լուծելու նպատակով:
Ինչպես ՀՀ կառավարության մամուլի կենտրոնում նիստից հետո կայացած ասուլիսում այս մասին նշեց ՀՀ քաղաքաշինության նախարար Նարեկ Սարգսյանը, ծրագրի առաջին փուլով վկայագիր կհանձնվի 215 ընտանիքի: Եվս 252 ընտանիք բնակարանի գնման վկայագիր կստանա ծրագրի իրականացման երկրորդ փուլում:
Նախարարը նշեց, որ կառավարությունը նախատեսում է առաջիկա երկու տարիների ընթացքում լուծել աղետի գոտու անօթևան ընտանիքների բնակարանային խնդիրները:

N. Sargsyan: Housing problems in earthquake zone to be solved in 2 years
At the session today, the Armenian government allocated 1.5 billion drams from the state budget to the regional administration of Shirak province for solution of housing problems of earthquake zone’s residents whose houses were destroyed by the 1988 earthquake.
Armenian Minister of Urban Development Narek Sargsyan told reporters after the government session that by a decision of the government, house purchase certificates will be given to 215 families in the first stage of the program, and another 252 families will receive certificates during the second stage.
The minister said the government plans to complete the housing program in the earthquake zone within two years.