Երկրաշարժից անօթևան մնացած 215 ընտանիք բնակարանի գնման վկայագիր կսստանա
ՀՀ կառավարության որոշմամբ՝ 1.5 մլրդ դրամ է հատկացվել Շիրակի մարզպետարանին՝ Գյումրի քաղաքում երկրաշարժի հետևանքով անօթևան մնացած ընտանիքների բնակարանային խնդիրները բնակարանի գնման վկայագրի տրամադրման միջոցով լուծելու նպատակով:
Ինչպես ՀՀ կառավարության մամուլի կենտրոնում նիստից հետո կայացած ասուլիսում այս մասին նշեց ՀՀ քաղաքաշինության նախարար Նարեկ Սարգսյանը, ծրագրի առաջին փուլով վկայագիր կհանձնվի 215 ընտանիքի: Եվս 252 ընտանիք բնակարանի գնման վկայագիր կստանա ծրագրի իրականացման երկրորդ փուլում:
Նախարարը նշեց, որ կառավարությունը նախատեսում է առաջիկա երկու տարիների ընթացքում լուծել աղետի գոտու անօթևան ընտանիքների բնակարանային խնդիրները:

Н.Саркисян: Жилищные проблемы в зоне бедствия будут решены в течение 2 лет
Правительство Армении сегодня в ходе заседания выделило из госбюджета 1,5 млрд. драмов администрации Ширакской области Армении для решения жилищных проблем жителей зоны бедствия, чьи дома были разрушены во время землетрясения 1988 года.
Как сообщил журналистам после заседания правительства министр градостроительства Армении Нарек Саркисян, решением правительства на первом этапе сертификаты на приобретение жилплощади будут предоставлены 215 семьям. Еще 252 семьи получат соответствующие сертификаты на втором этапе реализации программы.
Министр отметил, что правительство Армении намерено завершить программу жилищного обеспечения в населенных пунктах зоны бедствия в течение двух лет.