Արմեն Աշոտյան. 1074 սոցիալապես անապահով ուսանող կսովորի պետպատվերով
Վերջնականապես ճշրտվել է ըստ բուհերի բակալավրի և մագիստրոսի կրթական ծրագրերով պետության կողմից ուսման վարձի փոխհատուցման ենթակա ուսանողների թիվը և ֆինանսավորումը: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը:
«Հայտնում եմ, որ 1074 սոցիալապես անապահով ուսանող ենթակա է պետության կողմից ուսման վարձի փոխհատուցման (բակալավրի կրթական ծրագիր՝ 1033 ուսանող, մագիստրոսի կրթական ծրագիր՝ 41 ուսանող), որի համար ահրաժեշտ ֆինանսական միջոցները՝ կազմում են 220.504.800 դրամ:
ԵՊՀ - 239 ուսանող, ՀՊՄՀ - 158 ուսանող, ՀՊՏՀ - 86 ուսանող, ԵՊԲՀ - 64 ուսանող և այլն:
Մնացել են նաև թափուր տեղեր, քանզի ուսանողների մի մասը չունեին բավարար ակադեմիական առաջադիմություն»,- գրել է նախարարը:

Уточнено число студентов, плата за обучение которых подлежит компенсации
Окончательно уточнено число студентов, плата за обучение которых подлежит компенсации государством, согласно образовательным программам бакалавра и магистра. Об этом на своей странице в Facebook написал министр образования и науки Армении Армен Ашотян.
«Плата за обучение 1074 социально необеспеченных студентов подлежит компенсации государством (образовательная программа бакалавра – 1033 студента, образовательная программа магистра – 41 студент). Необходимые финансовые средства для этого составляют 220 504 800 драмов. Ереванский государственный университет – 239 студентов, Армянский государственный педагогический университет – 158 студентов, Армянский государственный экономический университет – 86 студентов, Ереванский государственный медицинский университет – 64 студента и так далее», - написал Армен Ашотян.