Արմեն Աշոտյան. 1074 սոցիալապես անապահով ուսանող կսովորի պետպատվերով
Վերջնականապես ճշրտվել է ըստ բուհերի բակալավրի և մագիստրոսի կրթական ծրագրերով պետության կողմից ուսման վարձի փոխհատուցման ենթակա ուսանողների թիվը և ֆինանսավորումը: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը:
«Հայտնում եմ, որ 1074 սոցիալապես անապահով ուսանող ենթակա է պետության կողմից ուսման վարձի փոխհատուցման (բակալավրի կրթական ծրագիր՝ 1033 ուսանող, մագիստրոսի կրթական ծրագիր՝ 41 ուսանող), որի համար ահրաժեշտ ֆինանսական միջոցները՝ կազմում են 220.504.800 դրամ:
ԵՊՀ - 239 ուսանող, ՀՊՄՀ - 158 ուսանող, ՀՊՏՀ - 86 ուսանող, ԵՊԲՀ - 64 ուսանող և այլն:
Մնացել են նաև թափուր տեղեր, քանզի ուսանողների մի մասը չունեին բավարար ակադեմիական առաջադիմություն»,- գրել է նախարարը:

Number of students with right to tuition fee reimbursement clarified
The number of students whose tuition fees will be reimbursed by the state under bachelor’s and master’s degree programs has been clarified, Armenian Education and Science Minister Armen Ashotyan wrote on his Facebook page.
“Tuition fees of 1074 socially vulnerable students (1033 students of bachelor’s degree programs and 41 of master’s programs) shall be reimbursed by the state. The funds needed with this aim amount to 220,504,800 drams. The fees will be reimbursed for 239 students of Yerevan State University, 158 students of Armenian State Pedagogical University, 68 students of Armenian State University of Economics, 64 students of Yerevan State Medical University, etc.” Ashotyan wrote.