Այսօր Հովիկ Աբրահամյանը կհանդիպի Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիի հետ
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիի հրավերով հոկտեմբերի 20-21-ը երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի ԻԻՀ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Կառավարության մամուլի ծառայությունից:
Հոկտեմբերի 20-ին Հայաստանի կառավարության ղեկավարը Թեհրանում հանդիպումներ կունենա ԻԻՀ նախագահ Հասան Ռոհանիի, նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիի, Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանիի հետ:
Հոկտեմբերի 21-ին վարչապետ Աբրահամյանը Սպահանում հանդիպում կունենա նահանգապետ Ռասուլ Զարգարփուրի, ինչպես նաև հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի Նոր Ջուղայի Սբ. Ամենափրկիչ վանքի Սբ. Հովսեփ եկեղեցու 350-ամյակին նվիրված հոբելյանական հանդիսությանը:

Премьер Армении сегодня отправится в Иран
Премьер-министр Армении Овик Абраамян с двухдневным официальным визитом сегодня посетит Иран по приглашению первого заместителя президента этой страны Эсхага Джахангири.
Как сообщили в пресс-службе правительства, сегодня О.Абраамян встретится с президентом Ирана Хасаном Роухани, первым заместителем президента и главой парламента Али Лариджани.
Завтра премьер Армении встретится с губернатором Исфахана Расулом Заргарпури, а также с представителями армянской общины. Армянская делегация примет также участие в мероприятии, посвященном 350-летней годовщине церкви Св.Овсеп в Новой Джуге.