Այսօր Հովիկ Աբրահամյանը կհանդիպի Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիի հետ
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիի հրավերով հոկտեմբերի 20-21-ը երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի ԻԻՀ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Կառավարության մամուլի ծառայությունից:
Հոկտեմբերի 20-ին Հայաստանի կառավարության ղեկավարը Թեհրանում հանդիպումներ կունենա ԻԻՀ նախագահ Հասան Ռոհանիի, նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիի, Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանիի հետ:
Հոկտեմբերի 21-ին վարչապետ Աբրահամյանը Սպահանում հանդիպում կունենա նահանգապետ Ռասուլ Զարգարփուրի, ինչպես նաև հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի Նոր Ջուղայի Սբ. Ամենափրկիչ վանքի Սբ. Հովսեփ եկեղեցու 350-ամյակին նվիրված հոբելյանական հանդիսությանը:

Armenian prime minister to travel to Iran today
Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan will go on a two-day official visit to Iran today at the invitation of First Vice President of Iran Eshaq Jahangiri, according to the press service of the Armenian government.
Hovik Abrahamyan will meet today with Iranian President Hassan Rouhani, First Vice President Eshaq Jahangiri, and Speaker of the Iranian parliament Ali Larijani.
Tomorrow the Armenian prime minister is expected to meet with Governor General of Isfahan province Rasoul Zargarpour and members of the Armenian community. The Armenian delegation will attend an event to mark the 350th anniversary of the Saint Hovsep Church in Nor Jugha (New Julfa).