Անրի Ռենոն դիվանագիտական առաքելությունն ավարտում է ՀՀ-ում
ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Անրի Ռենոյին՝ դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ։ Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Նախարար Նալբանդյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Ռենոյին արդյունավետ և ակտիվ աշխատանքի համար` նշելով, որ նրա պաշտոնավորման տարիներին հայ-ֆրանսիական առանձնաշնորհյալ հարաբերությունները խորացել են, բոլոր բնագավառներում համագործակցությունն էլ ավելի է ամրապնդվել:
Շնորհակալություն հայտնելով իր գործունեության բարձր գնահատականի համար դեսպան Ռենոն նշել է, որ հպարտ է, որ կարողացել է իր ներդրումն ունենալ հայ-ֆրանսիական բարեկամական կապերի զարգացման մեջ, և շնորհակալություն է հայտնել պաշտոնավարման ժամանակ ՀՀ արտգործնախարարության կողմից ցուցաբերած աջակցության համար:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ուղղված համատեղ քայլերի շուրջ:
Հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների ամրապնդման գործում դեսպան Ռենոյի ներդրման համար նախարար Նալբանդյանն ԱԳՆ մեդալ է հանձնել Ֆրանսիայի դեսպանին

Посол Франции завершает дипмиссию в Армении
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял посла Франции в Армении Анри Рено в связи с завершением дипломатической миссии.
Как сообщили в пресс-службе МИД Армении, Э.Налбандян поблагодарил посла Рено за эффективную и активную работу, отметив, что за годы его деятельности армяно-французские отношения были углублены, сотрудничество во всех сферах было еще больше укреплено.
Поблагодарив за высокую оценку своей деятельности, посол Рено отметил, что горд тем, что смог внести свой вклад в развитие армяно-французских дружественных связей, и поблагодарил за содействие МИД Армении.
Собеседники обменялись мнениями вокруг совместных шагов, направленных на дальнейшее развитие армяно-французских отношений.
За вклад посла Рено в укрепление армяно-французских отношений министр Налбандян вручил послу Франции медаль МИД.