ԼՂՀ. Հրամանագիր՝ ձմեռային զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին
Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր ստորագրել է հրամանագիր` 2014 թվականի ձմեռային զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Ըստ հրամանագրի` 2015 թվականի հունվար-փետրվար ամիսներին կանցկացվի ԼՂՀ արական սեռի այն քաղաքացիների պարտադիր զինվորական ծառայության ձմեռային զորակոչը, որոնց 18 տարին լրանում է մինչև 2015 թվականի փետրվարի 10-ը ներառյալ, ինչպես նաև այն քաղաքացիների, որոնց նախկինում տրված պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետման իրավունքը դադարել է մինչև 2015 թվականի փետրվարի 10-ը ներառյալ:
Հրամանագրի համաձայն` 2014 թվականի նոյեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին կզորացրվեն օրենքով սահմանված ժամկետում պարտադիր զինվորական ծառայությունն անցած զինծառայողները:

NKR president signs decree on winter draft and demobilization
President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan signed today a decree on the 2014 winter draft and demobilization, according to the press service of the NKR president.
By the decree, those male citizens of the NKR who will turn 18 by February 10, 2015 inclusive and also those male citizens whose draft deferment expired by February 10, 2015 inclusive will be conscripted into the compulsory military service in January and February 2015.
By the decree, servicemen who completed their military service will be demobilized in November and December 2014.