Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է ՀՀ Ազգային հերոս Նիկոլայ Ռիժկովին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնային ժողովի հայ-ռուսական միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի համանախագահ Նիկոլայ Ռիժկովին: Այս մասին տեղեկանում ենք Կառավարության մամուլի ծառայությունից:
Ողջունելով հյուրին կառավարությունում՝ վարչապետը բարձր է գնահատել Նիկոլայ Ռիժկովի դերը հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդման և զարգացման գործում: Հովիկ Աբրահամյանը կարևորել է երկու երկրների միջև բազմակողմանի հարաբերությունների ընդլայնման ուղղությամբ ինչպես կառավարական, այնպես էլ խորհրդարանական մակարդակներով իրականացվող ինտեսիվ աշխատանքները:
Նիկոլայ Ռիժկովը վարչապետին է ներկայացրել հայ-ռուսական միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովում քննարկված հարցերն ու նախատեսվող ծրագրերը: Պարոն Ռիժկովը բարձր է գնահատել Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև գոյություն ունեցող բարեկամությունը:
Հովիկ Աբրահամյանը և Նիկոլայ Ռիժկովը քննարկել են հայ-ռուսական փոխգործակցությանն առնչվող օրակարգային մի շարք հարցեր:

Prime Minister Hovik Abrahamyan received today Nikolay Ryzhkov, Co-Chairman of the Interparliamentary Commission on Cooperation of the Federal Assembly of Russia and the National Assembly of Armenia, the press service of the Armenian government reported.
Welcoming the guest, the prime minister appreciated Nikolay Ryzhkov’s role in the development of Armenian-Russian allied relations. Hovik Abrahamyan emphasized the importance of intensive work aimed at expanding the bilateral relations at the governmental and parliamentary levels.
N. Ryzhkov informed the prime minister about the issues discussed at the sitting of the Armenian-Russian interparliamentary commission and the further projects. He highly appreciated the friendship of Armenia and Russia.