Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է ՀՀ Ազգային հերոս Նիկոլայ Ռիժկովին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնային ժողովի հայ-ռուսական միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի համանախագահ Նիկոլայ Ռիժկովին: Այս մասին տեղեկանում ենք Կառավարության մամուլի ծառայությունից:
Ողջունելով հյուրին կառավարությունում՝ վարչապետը բարձր է գնահատել Նիկոլայ Ռիժկովի դերը հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդման և զարգացման գործում: Հովիկ Աբրահամյանը կարևորել է երկու երկրների միջև բազմակողմանի հարաբերությունների ընդլայնման ուղղությամբ ինչպես կառավարական, այնպես էլ խորհրդարանական մակարդակներով իրականացվող ինտեսիվ աշխատանքները:
Նիկոլայ Ռիժկովը վարչապետին է ներկայացրել հայ-ռուսական միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովում քննարկված հարցերն ու նախատեսվող ծրագրերը: Պարոն Ռիժկովը բարձր է գնահատել Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև գոյություն ունեցող բարեկամությունը:
Հովիկ Աբրահամյանը և Նիկոլայ Ռիժկովը քննարկել են հայ-ռուսական փոխգործակցությանն առնչվող օրակարգային մի շարք հարցեր:

Премьер-министр Армении принял Николая Рыжкова
Премьер-министр Армении Овик Абраамян принял сегодня сопредседателя Межпарламентской комиссии по сотрудничеству Федерального Собрания Российской Федерации и Национального Собрания Армении Николая Рыжкова. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Приветствуя гостя в правительстве, премьер высоко оценил роль Николая Рыжкова в развитии и укреплении армяно-российских союзнических отношений. Овик Абраамян отметил важность интенсивных работ, осуществляемых в направлении расширения многосторонних отношений между двумя странами как на правительственном, так и на парламентском уровнях.
Николай Рыжков представил премьеру вопросы, которые обсуждались на заседании армяно-российской межпарламентской комиссии, и предстоящие проекты. Он высоко оценил дружбу между Арменией и Россией.
Овик Абраамян и Николай Рыжков обсудили ряд вопросов, касающихся повестки армяно-российского сотрудничества.