Արմեն Գևորգյանը նոր պաշտոն ունի. Նշանակվել է IDeA հիմնադրամի ղեկավար
Արմեն Գևորգյանը դարձել է բարերար և գործարար Ռուբեն Վարդանյանի և նրա տիկնոջ՝ Վերոնիկա Զոնաբենդի կողմից հիմնված IDeA հիմնադրամի («Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ») նոր ղեկավարը: Այս մասին հայտնում են  IDeA հիմնադրամից:
«IDeA հիմնադրամն իրականացնում է լայնածավալ բարեգործական նախաձեռնություններ Հայաստանի, Արցախի և հայկական սփյուռքի համար, որոնք ուղղված են պայմանների ստեղծմանը հայ ժողովրդի արժանապատիվ ապագայի ապահովման համար: Մենք ունենք բազմաթիվ ծրագրեր, որոնք գտնվում են իրականացման տարբեր փուլերում, ինչպես նաև նոր գաղափարներ ու նախագծեր: Վստահ եմ, որ Արմեն Գևորգյանն ունի բոլոր անհրաժեշտ որակները մեր ծրագրերը հետևողականորեն կյանքի կոչելու համար», - ասել է Ռուբեն Վարդանյանը:
«Աշխատելով Հայաստանի կառավարությունում՝ ես համագործակցել եմ Ռուբեն Վարդանյանի և նրա գործընկերների հետ «Տաթևի վերածնունդ» ծրագրի, UWC Dilijan College միջազգային դպրոցի կառուցման և բազմաթիվ այլ բարեգործական նախաձեռնությունների իրականացման շրջանակներում: Այդ ծրագրերը փոխակերպում են Հայաստանը՝ այն դարձնելով առավել հետաքրքիր արտաքին աշխարհի և ավելի հարմարավետ մեր երկրի քաղաքացիների համար: Ես ընդունել եմ IDeA հիմնադրամը ղեկավարելու առաջարկը, քանի որ այն ինձ թույլ կտա լավագույնս կիրառել գիտելիքներս ու փորձը Հայաստանի զարգացման գործում», - ասել է Արմեն Գևորգյանը:
Արմեն Գևորգյանն աշխատել է ՀՀ պետական կառավարման համակարգում 1997թ.-ից մինչև 2014թ՝ զբաղեցնելով ՀՀ վարչապետի օգնականի, ՀՀ նախագահի օգնականի, նախագահի առաջին օգնականի, նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի, տարածքային կառավարման նախարարի և ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնները:
IDeA-ն բարեգործական հիմնադրամ է՝ ստեղծված երկարաժամկետ ծրագրերի իրականացման համար, որոնք ազդեցություն կգործեն Հայաստանի ապագայի վրա և կօգնեն նրան գոյատևման մոդելից անցում կատարել դեպի բարգավաճման մոդել:

Ex-Deputy Prime Minister of Armenia, Minister of Territorial Administrartion Armen Gevorgyan has been appointed new Head of IDeA (Initiatives for Development of Armenia) Foundation founded by philanthropist and businessman Ruben Vardanyan and his wife Veronika Zonabend, the press service of the IDeA reported.
“IDeA Foundation implements large-scale charity initiatives for Armenia, Artsakh and Armenian Diaspora which are aimed at creating conditions for a worthy future of the Armenian people. We have many projects which are in various stages of implementation and we also have many new ideas and programs. I am convinced that Armen Gevorgyan has all the necessary qualities to consistently put our projects into practice”, Ruben Vardanyan said.
“While working in the Armenian government, I cooperated with Ruben Vardanyan and his partners within “Tatev Revival” project, construction of UWC Dilijan College and implementation of other charity initiatives. These projects change Armenia, making it more interesting for the external world and more comfortable for the citizens of our country. I agreed to head the IDeA Foundation as it will allow me to use my knowledge and experience in the best way to take part in the development of Armenia”, Armen Gevorgyan said.
Armen Gevorgyan worked in the Armenian public administration system in 1997-2014 and held the posts of Assistant to Prime Minister of Armenia, Assistant to the President of Armenia, First Assistant to President, Chief of Staff of the President, Secretary of National Security Council of Armenia, Minister of Territorial Administration and Deputy Prime Minister of Armenia.
IDeA is a charity foundation established for implementation of long-term projects, which will impact Armenia’s future and help it progress from a survival-mode to a prosperity-mode.