ՀՀ վարչապետ. Business 2105. Հայաստանը չորս կետով բարելավել է իր դիրքը
«Հայաստանը չորս կետով բարելավել է իր դիրքը՝ 49-րդ կետից բարձրանալով մինչև 45-րդ կետ»,- այսօր կառավարության նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը` անդրադառնալով Համաշխարհային բանկի կողմից հրապարակված Doing Business-2105 վարկանիշային աղյուսակին:
«Հայաստանը հարկերի վճարման բաղադրիչով 73-րդ տեղից բարձրացել է 41-րդ տեղը»,- ասաց Հ. Աբրահամյանը՝ նշելով, որ այստեղ իր դերակատարումն է ունեցել էլեկտրոնային վճարումների համակարգի գործարկումն ու տարածումը:
Վարչապետը նաև հորդորեց նախարարներին շարունակեն մոնիտորինգի ենթարկել իրենց ոլորտները,  ձեռնարկել միջոցառումներ՝ ոչ միայն դրանք բարելավելու, այլ՝ հանրությանը ներկայացնելու նպատակով:

Армения улучшила позиции в рейтинге «Doing Business 2015»
В опубликованном Всемирным банком международном рейтинге «Doing Business 2015» Армения улучшила свои позиции на четыре пункта, поднявшись с 49 на 45 место. Об этом заявил премьер-министр Армении Овик Абраамян.
По его словам, Армения зафиксировала также серьезный прогресс в показателе «налогообложение», продвинувшись вперед на 32 пункта. «В этом ощутимую роль сыграло внедрение и распространение системы электронных платежей», - сказал он.
Премьер поручил членам правительства продолжить мониторинг руководимых сфер, предпринять меры по их улучшению.