Վարչապետն ընդունել է ֆրանսիական «Սաուր» ընկերության գործադիր նախագահին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է «Հայջրմուղկոյուղի» ՓԲ ընկերության պայմանագրային կառավարիչ ֆրանսիական «Սաուր» ընկերության գործադիր նախագահ Ժերոմ Լե Կոնտի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին տեղեկացնում են կառավարությունից:
Վարչապետն արդյունավետ է գնահատել ՀՀ կառավարության և ֆրանսիական ընկերության միջև համագործակցությունը: Հովիկ Աբրահամյանը ջրամատակարարման բնագավառում նոր ծրագրեր իրականացնելու գործում կարևորել է փոխգործակցության զարգացումը:
Ժերոմ Լե Կոնտը նշել է, որ Հայաստանի կառավարությունը «Սաուր» ընկերության համար կարևոր գործընկեր է: Պարոն Լե Կոնտի խոսքով՝ ֆրանսիական ընկերությունը պատրաստվում է մեր երկրում ջրամատակարարման բնագավառում ներդնել նոր տեխնոլոգիաներ:
Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են ջրամատակարարման ոլորտում նոր ծրագրերի իրականացմանը, առկա վիճակին և խնդիրներին առնչվող հարցեր:

Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan received today a delegation led by Executive Director of French Saur Company, Manager of Armenian Water and Sewerage CJSC Jerome Le Conte, according to the press office of the government.
The prime minister considered cooperation between the Armenian government and the French company as effective. He stressed the importance of joint work in the implementation of new water supply programs.
Jerome Le Conte said for his part that the Armenian government is an important partner for Saur Company. According to him, their company plans to introduce new technology into the water supply system.
The interlocutors discussed issues related to the implementation of new programs, the current situation and problems in the sphere.