Վարչապետն ընդունել է ֆրանսիական «Սաուր» ընկերության գործադիր նախագահին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է «Հայջրմուղկոյուղի» ՓԲ ընկերության պայմանագրային կառավարիչ ֆրանսիական «Սաուր» ընկերության գործադիր նախագահ Ժերոմ Լե Կոնտի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին տեղեկացնում են կառավարությունից:
Վարչապետն արդյունավետ է գնահատել ՀՀ կառավարության և ֆրանսիական ընկերության միջև համագործակցությունը: Հովիկ Աբրահամյանը ջրամատակարարման բնագավառում նոր ծրագրեր իրականացնելու գործում կարևորել է փոխգործակցության զարգացումը:
Ժերոմ Լե Կոնտը նշել է, որ Հայաստանի կառավարությունը «Սաուր» ընկերության համար կարևոր գործընկեր է: Պարոն Լե Կոնտի խոսքով՝ ֆրանսիական ընկերությունը պատրաստվում է մեր երկրում ջրամատակարարման բնագավառում ներդնել նոր տեխնոլոգիաներ:
Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են ջրամատակարարման ոլորտում նոր ծրագրերի իրականացմանը, առկա վիճակին և խնդիրներին առնչվող հարցեր:

Премьер-министр Армении принял исполнительного директора компании «Саур»
Премьер-министр Армении Овик Абраамян принял сегодня делегацию во главе с исполнительным директором французской компании «Саур», управляющей ЗАО «Армводоканал», Жеромом ле Контом. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Премьер-министр оценил сотрудничество между правительством Армении и французской компанией как эффективное. Овик Абраамян отметил важность взаимодействия в ходе реализации новых программ в сфере водоснабжения.
Жером ле Конт в свою очередь подчеркнул, что правительство Армении является важным партнером для компании «Саур». По его словам, французская компания собирается внедрить в сферу водоснабжения новые технологии.
В ходе встречи собеседники обсудили вопросы, касающиеся реализации новых программ, нынешней ситуации и проблем в сфере водоснабжения.