Ուղեվարձը թանկացնե՞լ, թե՞ չթանկացնել. այս է խնդիրը
«Ուղեվարձի փոփոխության հարցը պետք է լինի օրենքի սահմաններում: Սա քաղաքապետարանի դիրքորոշումն է»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Փոխադրողների միության նախագահ Հրանտ Եղիազարյանը, ով նախօրեին տրանսպորտի սակագնի բարձրացման շուրջ հանդիպում է ունեցել քաղաքապետարանում:
Բանախոսը ներկայացրեց օրենքի դրույթները, ըստ որի, ուղեվարձի թանկացման համար կան որոշակի պայմաններ` դրամի փոխարժեք, պահեստամասերի, վառելիքի գնի բարձրացում:
Բացի նշված պատճառներով ուղեվարձի բարձրացումից, Հ. Եղիազարյանը խնդրի լուծման այլ ճանապարհ էլ է տեսնում, այն է` վառելիքը տալ ինքնարժեքով, հարկային բեռը թեթևացնել:
«Քաղաքապետարանում խոստացել են մեկ շաբաթվա ընթացքում ուսումնասիրել և փորձել խնդրին լուծում տալ»,- ասաց նա՝ հավելելով, որ տարբերակ կա, որ ուղավարձը մնա 100 դրամ, իսկ տարբերությունը փոխհատուցվի:

Городские перевозчики требуют предоставления им горючего по себестоимости
«Вопрос изменения тарифов на проезд в общественном транспорте должен быть решен в рамках закона. Это позиция мэрии Еревана», - заявил сегодня журналистам председатель Союза перевозчиков Грант Егиазарян.
По его словам, вчера по данному вопросу в мэрии состоялась встреча. Он отметил, что цена может измениться с учетом обесценивания драма, повышения цен на расходные материалы, горючее.
В качестве решения вопроса Н.Егиазарян предлагает предоставлять перевозчикам горючее по себестоимости, уменьшить налоговое бремя. Он отметил, что в мэрии пообещали в течение недели решить вопрос.