ՊԲ. Հակառակորդն այս շաբաթ ձեռնարկել է 20-ից ավելի դիվերսիոն գործողություն, տվել մոտ 14 զոհ
Անցած շաբաթվա ընթացքում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 1800 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով  ավելի քան 20000 կրակոց: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
Նույն ժամանակահատվածում ադրբեջանական բանակի հատուկ նշանակության ստորաբաժանումները շփման գծի տարբեր հատվածներում ձեռնարկել են երկու տասնյակից ավելի հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման փորձեր, որոնք  հանդիպելով հայ դիրքապահների կուռ պաշտպանությանը, կորուստներ կրելով հետ են շպրտվել իրենց ելման դիրքերը:
Հարկ է ընդգծել, որ չնայած ադրբեջանական կողմը այդ երկրի նախագահի 2014թ. սեպտեմբերի 24-ի «Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության զորքերի շփման գծում անվտանգության մի շարք կանոնների վերաբերյալ» հրամանագրից հետո լիովին կասեցրել է սեփական զինուժին վերաբերող ցանկացած բացասական, առավել ևս` շփման գծում ձախողումներին վերաբերող տեղեկատվության հրապարակումը, այնուամենայնիվ ՊԲ-ի տրամադրության տակ եղած միջոցների կիրառմամբ պարզվել է, որ նշված ժամանակահատվածում նախահարձակ հակառակորդը` ղարաբաղյան ուժերի կողմից ձեռնարկված կանխարգելիչ գործողությունների արդյունքում տվել է առնվազն 14 զոհ, 20-ից ավելի վիրավոր, շարքից հանվել է մեկ հրամանատարական և զինվորներ տեղափոխող «Սադկո» տիպի մեկ մարդատար ավտոմեքենա:
ՊԲ-ն շփման գծի ողջ երկայնքով ոչ միայն վստահորեն կատարում է իր առջև դրված մարտական խնդիրը, այլև ըստ անհրաժեշտության ձեռնարկում է օպերատիվ մարտավարական նշանակության պատժիչ գործողություններ և ճնշում հակառակորդի դրսևորած ակտիվությունը:

Azerbaijan violated the ceasefire about 1,800 times on the Line of Contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan in the past week, according to the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic.
Over 20,000 shots were fired by Azerbaijan at Armenian frontline positions during that period.
Besides, in the indicated period special mission units of the Azerbaijani army made over 20 attempts of subversive-reconnaissance infiltration at various sections of the Line of Contact. They were thrown back to their initial positions and suffered losses.
“it should be noted that after the order of Azerbaijani President Ilham Aliyev of September 24, 2014 about some measures to ensure the security on the Line of Contact of the armed forces of Azerbaijan and Armenia, the Azerbaijani side stopped releasing negative information on Azerbaijani troops, first of all information about failures of the Azerbaijani army on the Line of Contact.
Nevertheless, the NKR Defense Army, using means at its disposal, learned that in the indicated period Azerbaijan suffered losses as a result of preventive actions of Karabakh forces: at least 14 Azerbaijani servicemen were killed and over 20 others wounded. A commander’s car and a Sadko truck carrying troops were destroyed.
Frontline units of the NKR Defense Army confidently perform their military tasks along the Line of Contact and if necessary suppress the enemy’s activity, carrying out punitive operations of an operational-tactical nature,” NKR Defense Ministry said in a statement.