Վ. Սարգսյանն ԱԺ-ին է ներկայացրել 100-րդ տարելիցի միջոցառումները համակարգող հանձնաժողովի նպատակները
Ազգային Ժողովում  այսօր տեղի է ունեցել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքի վերաբերյալ խորհրդակցություն, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Զեկույցով հանդես է եկել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների գլխավոր համակարգող, ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանը:
ԱԺ պաշտոնական կայքից տեղեկանում ենք, որ նա խորհրդակցության մասնակիցներին ներկայացրել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի նպատակները, խնդիրներն ու առաջիկա անելիքները, Հայաստանում և արտերկրում անցկացվելիք միջոցառումների ժամանակացույցն ու ծրագիրը, դրանց իրականացման գործում խորհրդարանականների մասնակցությանը վերաբերող հարցեր:
ԱԺ պատգամավորները մտքերի փոխանակության ընթացքում ներկայացրել են առաջարկներ և բազմաթիվ հարցերի վերաբերյալ ստացել պատասխաններ:

Preparations for Armenian Genocide centennial events discussed in parliament
A consultation to discuss preparatory work for the commemorative events on the 100th anniversary of the Armenian Genocide was held in the Armenian parliament today. National Assembly Speaker Galust Sahakyan conducted the consultation, the press service of the parliament reports.
The consultation was attended by MPs and members of the parliament staff.
Chief Coordinator of the events dedicated to the 100th anniversary of the Armenian Genocide, Chief of the Armenian Presidential Staff Vigen Sargsyan made a report. He informed the consultation participants about the goals, tasks and further work of the State Commission on Coordination of the commemorative events dedicated to the 100th anniversary of the Armenian Genocide, the schedule and program of the events in Armenia and abroad, and issues related to MP’s participation in them.
An exchange of opinions took place, during which the parliamentary deputies made their proposals and received exhaustive answers to their questions.