ԲՀԿ համագումարը  դռնփակ է լինելու
ԲՀԿ արտահերթ համագումարը, որը նախատեսված է անցկացնել մարտի 5-ին, դռնփակ է լինելու: Այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ԲՀԿ հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու, ԲՀԿ խմբակցության անդամ Տիգրան Ուրիխանյանը:
Հարցին, թե ինչո՞ւ է ԲՀԿ-ն խախտում ավանդույթը ու այս անգամ դռնփակ համագումար անցկացնելու հեռանկար ուրվագծում, ԲՀԿ-ական պատգամավորը միայն ասաց.
«Նպատակահարմարությունից ելնելով՝ որոշվել է այդ ոճը»:
Հիշեցնենք, ըստ շրջանառվող լուրերի` համագումարի գլխավոր ինտրիգը ԲՀԿ նոր ղեկավարի ընտրությունն է: Համաձայն նույն լուրերի` ԲՀԿ հաջորդ ղեկավարը լինելու է Նաիրա Զոհրաբյանը:

Prosperous Armenia Party’s (BHK) congress scheduled for March 5 will be held behind closed doors, Aysor.am was informed by Tigran Urikhanyan, a member of BHK parliamentary faction.
When asked why BHK Party decided to break with tradition and convene a closed congress this time, T. Urikhanyan replied: “We considered such a decision expedient".
As was reported, the main intrigue of the upcoming congress of Prosperous Armenia Party is related to election of its new leader. According to well-informed sources, the secretary of BHK parliamentary faction Ms. Naira Zohrabyan will become the next leader of the party.