ԵՄ դեսպանները հանդիպել են նաև Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ
Ռազմավարական և ազգային հետազոտությունների հայկական կենտրոնի (ՌԱՀՀԿ) հիմնադիր, «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Կ. Հովհաննիսյանն այսօր մասնակցել է Հայաստանի Հանրապետությունում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Տրայան Հրիստեայի նախաձեռնած հանդիպմանը, որին ներկա են եղել նաև Հայաստանում հավատարմագրված՝ ԵՄ անդամ երկրների դեսպանները, Ազգային ժողովի պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը:
«Ժառանգություն» կուսակցության լրատվական ծառայության փոխանցմամբ՝ քննարկման ընթացքում Հովհաննիսյանը և եվրոպացի դիվանագետները կարևորել են Եվրամիություն-Հայաստան հարաբերությունների խորացումը, բոլոր բնագավառներում հաստատված համագործակցության, վստահության և երկխոսության ամրապնդումը:
Անդրադարձ է եղել մասնավորապես երկրում իրականացվելիք բարեփոխումներին ԵՄ-ի կողմից ցուցաբերվող աջակցության արդյունավետության բարձրացմանն առնչվող խնդիրներին, ինչպես նաև Հանրապետության ներքաղաքական ու ներհասարակական վերջին զարգացումներին:
Հանդիպման մասնակիցների հավաստմամբ՝ Եվրոպական միության հետ գործակցությունը Հայաստանի համար ռազմավարական նշանակություն և հետագա զարգացման մեծ ներուժ ունի:

Раффи Ованнисян обсудил с послами стран ЕС внутриполитические развития
Основатель Армянского центра стратегических и национальных исследований (АЦСНИ),  председатель партии «Наследие» Раффи Ованнисян принял сегодня участие в инициированной главой делегации Европейского союза в Армении, послом Траяном Христеа встрече, на которой присутствовали также аккредитованные в Армении послы стран ЕС, депутат парламента Заруи Постанджянп.
Как передает пресс-служба партии «Наследие», в ходе обсуждения Р.Ованнисян и послы ЕС придали важность углублению отношений Евросоюз – Армения, укреплению установившегося во всех сферах сотрудничества, доверия и диалога.
Стороны обратились также к вопросам, касающимся повышения эффективности оказываемого ЕС содействия реализуемым в стране реформам, а также последним внутриполитическим развитиям в республике.
Участники встречи отметили, что взаимодействие с Европейским союзом имеет для Армении стратегическое значение и большой потенциал дальнейшего развития.