Քրգործ է հարուցվել ազգային ատելության շարժառիթով հակառակորդի կողմից զինվորի սպանության դեպքով
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով պարտադիր ժամկետային զինծառայող Արսեն Կարապետյանի սպանության դեպքի առթիվ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի մամուլի ծառայությունից:
Հիշեցնենք, որ 02.03.2015թ.՝ ժամը 20:50-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմից ազգային, ռասայական, կրոնական ատելության և կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով, սպանելու դիտավորությամբ արձակած կրակոցի հետևանքով N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքում դեմքի շրջանում հրազենային վնասվածք է ստացել և տեղում մահացել նույն զորամասի պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Արսեն Կարապետյանը:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 13-րդ կետով, կատարվում է նախաքննություն:

По факту гибели военнослужащего заведено уголовное дело
Уголовное дело возбуждено в Главном военном следственном управлении Следственного комитета Армении по факту убийства военнослужащего Армии обороны НКР Арсена Карапетяна, погибшего в результате обстрела с азербайджанской стороны вечером во вторник.
Как сообщает Следственный комитет Армении, дело заведено по пп. 1 и 13 ч. 2 ст.104 УК РА (убийство двух и более лиц, совершенное группой лиц или организованной группой по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма). Ведется расследование.
2 марта, примерно в 20.50 по местному времени на боевом опорном пункте оборонительного участка одной из воинских частей Армии обороны НКР военнослужащий Арсен Карапетян погиб на месте от огнестрельного ранения в лицо, полученного в результате произведенного азербайджанской стороной с целью умышленного убийства.