Քաղաքագետ. Չի բացառվում, որ մինչև տարվա վերջ Կառավարության ևս մեկ փոփոխություն կլինի
Չի բացառվում, որ մինչև այս տարվա վերջ Կառավարության ևս մեկ փոփոխություն տեղի ունենա: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց քաղաքագետ Ստեփան Սաֆարյանն՝ ընդգծելով, որ չի բացառվում նաև վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հրաժարականը:
«Այս Կառավարությունը ձևավորվել է 2014թ.-ի ապրիլի 3-ին՝ բոլորին ընդունելի լինելու տարբերակով՝ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պահանջները բավարարելու համար»,- ասաց Ստյոպա Սաֆարյանը՝ նշելով, որ այն ժամանակ ձեռք էին բերվել որոշակի պարտավորություններ, որոնք, ինչպես նշել է Սերժ Սարգսյանը՝ խախտվել են:
«Իշխող կուսակցությունը նման թիմով ուղղակի չի կարող սկսել 2017թ. նախընտրական փուլը և նույնիսկ սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացը։ Այնպես որ հնարավոր են փոփոխություններ»,- ամփոփեց քաղաքագետը:

Сафарян: До конца года правительство Армении может уйти в отставку
«Не исключено, что до конца года может произойти смена правительства, а также отставка премьера Овика Абраамяна», - заявил журналистам политолог Степан Сафарян.
«Это правительство было сформировано 3 апреля 2014 года для удовлетворения требований партии «Процветающая Армения» и на основе компромисса. Тогда были достигнуты определенные договоренности, обязательства, которые, как отметил Серж Саргсян, нарушены», - сказал С.Сафарян.
«Правящая партия с такой командой просто не может начать предвыборный этап 2017 года и конституционные реформы. Так что, возможны изменения», - заявил он.