21 ինքնաբացարկի դիմում է ներկայացվել
Նախօրեին՝ ժամը 18.00-ին, լրացել է 2015թ. մարտի 15-ին տեղական ինքնակառավարման մարմինների հերթական ընտրությունների թեկնածուների ինքնաբացարկ ներկայացնելու ժամկետը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԿԸՀ լրատվական բաժնից:
2015թ. մարտի 15-ին տեղական ինքնակառավարման մարմինների հերթական ընտրություններին որպես համայնքի ղեկավարի թեկնածու էր գրանցվել 59 քաղաքացի, որոնցից 21-ը ներկայացրել է ինքնաբացարկի դիմում: Ընտրություններին ավագանու անդամի թեկնածու գրանցված 68 քաղաքացիներից ինքնաբացարկի դիմում են ներկայացրել 4-ը:
Արդյունքում` հերթական ընտրություններին բոլոր համայնքներում միասին կմասնակցեն համայնքի ղեկավարի 38 և ավագանու անդամի 64 թեկնածու:
2015թ. մարտի 15-ի տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների ժամանակ դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում հավատարմագրվել է 7 տեղական հասարակական կազմակերպության ընդհանուր թվով 111 դիտորդ:

21 withdrawal applications submitted
Yesterday at 6:00 pm the deadline expired for candidates to withdraw from local government elections to be held on March 15, 2015, according to the Central Election Commission of RA.
59 community head candidates registered their candidacy for the local government elections scheduled on March 15, 2015. 21 have withdrawn their submission. Of 68 candidates for member of Yerevan City Council, 4 have withdrawn.
As a result, a total of 38 community head candidates and 64 city council member candidates will participate in the elections.
A total of 111 observers from 7 local NGOs were accredited by the Central Election Commission to conduct observation mission during the election.