Հոսպիտալի պետ. Վիրավոր զինվորներից մեկի վիճակը շարունակում է ծայրահեղ ծանր մնալ
Մարտի 19-ին հակառակորդի դիվերսիան հետ մղելիս վիրավորված ու Երևանի կենտրոնական զինվորական հոսպիտալ տեղափոխված երկու զինծառայողի՝ Սարգիս Գաբրիելյանի և Էդգար Մարտիրոսյանի առողջական վիճակը գնահատվում է բավարարին մոտ: Այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց հոսպիտալի պետ, գնդապետ Արամ Ասատուրյանը.
«Սարգիսն արդեն մի քանի օր է տեղափոխվել է հիվանդասենյակ, այսօր, հավանաբար, հիվանդասենյակ կտեղափոխենք նաև Էդգարին»,- ասաց հոսպիտալի պետը:
Նրա խոսքով՝ Ստեփանակերտի հոսպիտալում գտնվող Դարմանյան Գոռի վիճակը շարունակում է ծայրահեղ ծանր մնալ.
«Նրա վնասվածքը բավականին լուրջ էր: Մի քանի օր առաջ այստեղից բժշկական խումբ է մեկնել Ստեփանակերտ, որն անում է անհրաժեշտ ամեն բան»,- ասաց Արամ Ասատուրյանը՝ նշելով, որ Գոռին Երևան տեղափոխել դեռևս հնարավոր չէ:
Հիշեցնենք, որ մարտի 19-ին հակառակորդի հատուկ նշանակության ջոկատի ուժեղացված խմբի  հարձակը հետ մղելիս զոհվել են ՊԲ զինծառայողներ Հակոբ Խաչատրյանը (1996թ.), Էդուարդ Հայրապետյանը (1995թ.) և Արշակ Հարությունյանը (1995թ.):  Եվս 4 զինծառայող վիրավորվել է: Նրանցից Սամվել Հակոբյանն (1995թ.), ում վիճակն այս օրերին գնահատվում էր ծայրահեղ ծանր՝ նախօրեին մահացել է Ստեփանակերտի հոսպիտալում:

The condition of Serviceman Gor Dalmanyan remains in critical condition
The condition of servicemen of Nagorno-Karabakh Defense Army Sargis Gabrielyan and Edgar Martirosyan, wounded while repelling the Azerbaijani subversive attack on March 19, is close to satisfactory, Aram Asaturyan, head of the Central Clinical Military Hospital of Yerevan, told Aysor.am.
“Sargis was moved to a ward several days ago, while Edgar will be transferred to a ward today,” the physician said.
Serviceman Gor Dalmanyan, who was also wounded on that day, remains in critical condition at Stepanakert hospital, Asaturyan said. “It is still impossible to transport him to Yerevan,” he added.
Hakob Khachatryan (born in 1996), Eduard Hayrapetyan (1995), and Arshak Harutyunyan (1995) were killed while repelling the enemy attack on March 19. Four servicemen were wounded. Samvel Hakobyan died at a Stepanakert hospital on Thursday.