Հակառակորդը դիվերսիայի փորձ է արել Արցախում. Մենք կորուստներ չունենք. Լուսանկարներ
Այս գիշեր ժամը 05:15-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան (Սեյսուլան) ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն-հետախուզական ներթափանցման հերթական փորձ: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ ուժերը ժամանակին հայտնաբերելով ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի առաջացումը, անցել են շրջանաձև պաշտպանության և մերձամարտի բռնվել նրա հետ:
Շուրջ քառորդ ժամ տևած մարտերի արդյունքում հակառակորդը դեպքի վայրում է թողել արյան բազմաթիվ հետքեր, 5 հատ նռնակի մասեր, ՎՈԳ-25-ի մեկ արկ, 5 դատարկ պահունակ, hատուկ դիպուկահար հրացանի («Վինտարեզի») 1 պահունակ` 4 փամփուշտով, կապի համար նախատեսված 1 կոճ, բժշկական ասեղներ, տարբեր տրամաչափի բազմաթիվ պարկուճներ և ճողոպրել իր ելման դիրքերը:

One Azerbaijani soldier was killed and several others were injured in an attempted border infiltration attack in the north-east of the Line of Contact.
According to a press release by the Nagorno-Karabakh Defense Army, the incident was registered at 5:15am local time.
The Armenian frontline forces managed to halt the adversary in time through ring defense operations. After armed clashes that lasted about fifteen minutes, the Azerbaijani forces retreated, leaving behind blood stains and weapon debris.