Վլադիմիր Պուտինը Հայաստան կժամանի բավականին ներկայացուցչական պատվիրակությամբ
«Հրապարակի» աղբյուրների փախանցմամբ,  ապրիլի 23-ի ուշ գիշերը  Արգենտինայի նախագահի հետ հանդիպումից հետո  Վլադիմիր Պուտինը՝  բավականին ներկայացուցչական պատվիրակությամբ,  որի մեջ կլինեն նաև ՌԴ ԱԳ նախարար,  հայազգի Սերգեյ Լավրովը,  «ալամ» աշխարհի հայերի  միության նախագահ Արա Աբրահամյանը,  ՌԴ պետդումայի պատգամավորներ, կժամանի Երևան։
«Նա կմասնակցի  Եղեռնի 100-ամյակի  պաշտոնական բոլոր  արարողություններին,  կհանդիպի Օլանդի  հետ,  և Հայաստանից կմեկնի ապրիլի 24-ի երեկոյան։  Օլանդը նույնպես կժամանի ապրիլի 23-ին և բացի Եղեռնի արարողակարգերին  մասնակցելուց,  Սերժ Սարգսյանի, Պուտինի հետ հանդիպումներից,  կայցելի Ֆրանսիական համալսարան։  Ապրիլի 23-ին Հայաստան ժամանող  ԹԺԿ նախագահ  Ժոզեֆ Դոլը կմնա ավելի  երկար, կհանդիպի ԵԺԿ անդամ կուսակցություններին ու կմեկնի ապրիլի 26-ին»,- գրել է թերթը:

«Грапарак»: Путин прилетит в Армению поздно вечером 23 апреля
Газета «Грапарак» пишет, что поздно вечером 23 апреля после встречи с президентом Аргентины президент России Владимир Путин в сопровождении многочисленной делегации посетит Армению. В Ереван приедут также глава МИД России Сергей Лавров, председатель Союза армян России Ара Абраамян, депутаты Госдумы.
В.Путин примет участие во всех официальных мероприятиях в связи с 100-летней годовщиной Геноцида армян, встретится с президентом Франции Франсуа Олландом, и вернутся в Россию вечером 24 апреля.
Президент Франции также приедет в Ереван 23 апреля. Кроме запланированных мероприятий он посетит Французский университет.