Ապրիլի 23-ին և 24-ին Երևանի մետրոպոլիտենը կաշխատի մինչև գիշերվա մեկը
Երևանի քաղաքապետարանը Հայոց Ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին ընդառաջ ձևավորել է միջոցառումները համակարգող հանձնաժողով: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է  Երևանի փոխքաղաքապետ Արամ Սուքիասյանը՝ հավելելով, որ բազմաթիվ միջոցառումներ ընթացքի մեջ են, դպրոցներում ևս միջոցառումներ են տեղի ունենալու:
Ըստ  Ա. Սուքիասյանի, ապրիլի 24-ին ժամը 13:00-ին Բրազիլիայի հրապարակից կմեկնարկի ավտոբուսների երթուղի դեպի Ծիծեռնակաբերդ. ավտոբուսները կգործեն մինչև գիշերվա 1-ը: Իսկ  ապրիլի 23-ի և 24-ի համերգների առթիվ Երևանի մետրոպոլիտենը կաշխատի մինչև գիշերվա մեկը, որպեսզի հանրությունը հնարավորություն ունենա մասնակցել միջոցառումներին:
«Բնականոն հունով կաշխատեն այն երթուղիները, որոնք կենտրոնով չեն անցնում, անշուշտ փոփոխություններ կրելու են որոշ տրանսպորտային միջոցներ: Հիմնականում ծանրաբեռնված կլինի Խանջյան փողոցը», - ասել է փոխքաղաքապետը:
Նա նաև նշել է, որ ապրիլի 24-ին ժամը 20:15-ին Հանրապետության հրապարակում տեղի ունենա «Վերածնունդ» խորագրով միջոցառում- համերգը՝ բաղկացած է չորս մասից՝ Երախտագիտություն, Հիշողություն, Միջազգային պայքար և Վերածնունդ:
Ինչ վերաբերում է ծաղիկների վաճառքին, ապա Արամ Սուքիսայանը տեղեկացրել է, որ ծաղիկների բացօթյա առևտուրը կանոնակարգված կլինի.
«Հալաբյան փողոցի ստորգետնյա տարածքում և Բարեկամություն- Օրբելի հատվածներում կթույլատրվի ծաղիկների վաճառք»:

Ереванский метрополитен 23-24 апреля будет работать до часу ночи
В преддверии 100-й годовщины Геноцида армян в мэрии Еревана сформирована специальная комиссия по координации мероприятий. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами вице-мэр Еревана Арам Сукиасян.
Он отметил, что многочисленные подготовительные мероприятия находятся в процессе реализации.
По его словам, 24 апреля с 13:00 до 01:00 ночи от площади Бразилии к мемориальному комплексу «Цицернакаберд» будут курсировать предоставленные мэрией автобусы.
23-24 апреля Ереванский метрополитен в связи с приуроченными к 100-й годовщине Геноцида армян концертами, будет работать до 01.00 ночи следующего дня.
«В нормальном режиме будут работать также микроавтобусы, маршруты которых не проходят через центр Еревана. Несомненно, маршруты некоторых транспортных средств будут изменены. Основная транспортная нагрузка будет перенаправлена на улицу Ханджяна», - сказал Арам Сукиасян.
Он также сообщил, что 24 апреля в 20:15 на площади Республики в центре Еревана состоится концерт из четырех частей: Признательность, Память, Международная борьба и Возрождение.
Что касается продажи цветов, то А.Сукиасян сообщил, что этот процесс уже систематизирован. «Продажа цветов будет разрешена только на перекрестке улицы Алабян-Киевян, подземном переходе на этом же перекрестке и на углу улиц Киевян-Орбели», - заявил он.