Բակո Սահակյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր Ֆրանսուա Ռոշբլուանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է 2015թ. մայիսի 3-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների ընթացքում դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով Արցախ ժամանած ֆրանսիացի մի խումբ դիտորդների` Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր, Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի նախագահ Ֆրանսուա Ռոշբլուանի գլխավորությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Հանդիպմանը քննարվել են Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, Ֆրանսիա-Արցախ համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել հյուրերին անկեղծ բարեկամության համար եւ բարձր գնահատել նրանց դիտորդական առաքելությունը` հավելելով, որ աշխարհի առաջատար պետությունների ներկայացուցիչների նկատառումները կարեւոր են Արցախում ժողովրդավարության զարգացման համար:

Президент НКР встретился с группой французских наблюдателей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня принял группу французских наблюдателей во главе с депутатом Национального собрания Франции, председателем Круга дружбы Франция-Арцах Франсуа Рошблуаном, прибывших в Арцах с целью осуществления наблюдательской миссии на предстоящих 3 мая с.г. парламентских выборах.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, на встрече был обсужден ряд вопросов, касающихся внутренней и внешней политики Арцаха, сотрудничества между Францией и Арцахом.
Президент Саакян выразил признательность Франсуа Рошблуану за искреннюю дружбу и высоко оценил наблюдательскую миссию французского депутата, добавив, что рекомендации представителей ведущих стран мира важны в деле развития демократии в Арцахе.