Արցախում վաղն ԱԺ ընտրություններ են. Դիտորդներին ընդունել է Բակո Սահակյանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նախօրեին  հանդիպումներ է ունեցել 2015թ. մայիսի 3-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների ընթացքում դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով Արցախ Եվրոպայից, Ամերիկայից և Հայաստանից ժամանած մի խումբ դիտորդների հետ: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի  տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպումների ժամանակ արծարծվել են Արցախում պետականաշինությանը, ժողովրդավարական և քաղաքացիական հասարակության կառուցմանն առնչվող հարցեր:
Արցախի նախագահ Սահակյանը կարևորել է միջազգային դիտորդների այցելությունն Արցախ` տարբեր մակարդակների ընտրություններում դիտորդական առաքելություն իրականացնելու համար` նշելով, որ այն օգտակար ու պահանջված է մեր պետության համար:

Президент Нагорного Карабаха встретился с наблюдателями из Европы, США и Армении
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян провел встречи с группой наблюдателей из Европы, США и Армении, прибывших в Арцах с целью осуществления наблюдательской миссии на предстоящих 3 мая сего года парламентских выборах.
Как сообщили в пресс-службе президента, на встречах были затронуты вопросы, касающиеся государственного строительства в Арцахе, построения демократического и гражданского общества.
Президент Саакян подчеркнул важность визитов международных наблюдателей в Арцах с целью осуществления наблюдательской миссии на выборах разного уровня, отметив, что это полезно и востребовано для государства.