Արցախի վարչապետն ընդունել է գերմանացի մի խումբ պատգամավորների
Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 4-ին ընդունել է Գերմանիայի Բրանդենբուրգի երկրամասի խորհրդարանի մի խումբ անդամների, ովքերԱրցախում են գտնվում դիտորդական առաքելությամբ: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ կառավարության աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Վարչապետը ողջունել է նրանց որոշումն այցելելու Արցախ և համոզմունք հայտնել, որ այն սկիզբն է հետագա արդյունավետ համագործակցության: Գործադիրի ղեկավարը կարևորել է պարբերական շփումների նշանակությունը՝ փոխադարձ հետաքրքրության հարցերի շուրջ համատեղ ծրագրեր իրագործելու տեսանկյունից:
Հյուրերը ներկայացրել են իրենց տպավորությունները մայիսի 3-ին կայացած խորհրդարանական ընտրությունների վերաբերյալ՝ դրանք համարելով ժողովրդավարության սկզբունքներին ամբողջությամբ համապատասխանող: Կողմերը կոնկրետ պայմանավորվածություններ են ձեռք բերել հետագա համագործակցության վերաբերյալ:

Премьер-министр НКР принял группу немецких депутатов
Премьер-министр Нагорно-Карабахской Республики Араик Арутюнян принял 4-го мая группу немецких депутатов ландтага земли Бранденбург Германии, которая находится в Арцахе с миссией наблюдения на выборах в парламент. Об этом сообщает пресс-служба правительства НКР.
Премьер-министр приветствовал их решение приехать в Арцах и выразил уверенность, что это станет началом будущего плодотворного сотрудничества. Глава правительства отметил важность регулярных контактов с точки зрения реализации совместных программ вокруг вопросов, представляющих взаимный интерес.
Гости представили свои впечатления от выборов 3-го мая, отметив, что они полностью соответствуют демократическим принципам. Стороны достигли конкретного соглашения о дальнейшем сотрудничестве.