Ա. Աղաբեկյան. ՀՅԴ-ն 2-րդ քաղաքական ուժն է Արցախում
ԼՂՀ փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը Facebook-յան իր էջում ամփոփել է նախօրեին Արցախում կայացած խորհրդարանական ընտրությունները.
«Վերջին մեկ ամսում, Արցախում և Արցախից դուրս ապրող հարյուր հազարավոր հայրենակիցներ հետևել են նախընտրական շրջանում ՀՅԴ Արցախի կառույցի արցախահայության վստահությանը ներկայացրած ծրագրին և խաղաղություն, արդարություն, աշխատանք կարգախոսին։ Ի ուրախություն մեզ բոլորիս, թե ծրագրին, թե կարգախոսին, և թե այն ներուժին, որով ներկայանում էր Արցախի կառույցը, հավատաց եթե ոչ ողջ արցախահայությունը, ապա կարելի է ասել մեծամասնությունը։
Շնորհակալություն բոլոր նրանց, ովքեր ոչ միայն հավատացել են, այլ իրենց վստահության քվեն են տվել ՀՅԴ ծրագրին և կարգախոսին։ Այսօր ՀՅԴ-ն 2-րդ քաղաքական ուժն է Արցախում և մենք մեր ընտրողների հետ միասնաբար կլծվենք Արցախի հզորացման գործին։ Շնորհավորում եմ բոլորիս՝ բարի երթ»։

Артур Агабекян: АРФ «Дашнакцутюн» – вторая политическая сила в Арцахе
Вице-премьер Нагорно-Карабахской Республики Артур Агабекян обобщил итоги состоявшихся накануне, 3 мая, парламентских выборов в Архаце на своей странице в социальной сети Facebook.
«В течение последнего месяца сотни тысяч армян в Арцахе и за его пределами следили в предвыборный период за представленной АРФ «Дашнакцутюн» программой и девизом – «Мир, справедливость, работа». И программа, и девиз, и тот потенциал, которым представлена структура АРФД Арцаха, завоевала доверие преимущественной части армян республики.
Благодарю всех, кто не только поверил, но и проголосовал за программу АРФД. Сегодня АРФД – вторая политическая сила в Арцахе и вместе со своими избирателями мы приступим к усилению НКР», - написал Артур Агабекян.