ԿԽՄԿ պատվիրակության ղեկավարը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել նախարարի հետ
Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը և ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն այսօր հրաժեշտի հանդիպում են ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար տիկին Սարա Էպրեխտի հետ, ով ավարտում է իր պաշտոնավարումը Հայաստանի Հանրապետությունում: Այս մասին հաղորդում են Պն հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Հանդիպումների ընթացքում կողմերը քննարկել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ՀՀ-ում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության միջև համագործակցության ընթացիկ խնդիրներն ու առաջիկա ծրագրերը, ինչպես նաև մի շարք օրակարգային հարցեր:
Սեյրան Օհանյանը բարձր է գնահատել տիկին Էպրեխտի աշխատանքը Հայաստանում և մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության ընթացքում:

Seyran Ohanyan meets with outgoing head of ICRC delegation
Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan and First Deputy Defense Minister David Tonoyan on Wednesday met with the outgoing head of the ICRC delegation in Armenia, Sarah Epprecht, the press service of Armenian Defense Ministry reports.
They discussed cooperation and future projects between the Armenian Defense Ministry and the ICRC delegation to Armenia. The sides also spoke about a number of agenda issues.
Seyran Ohanyan hailed Ms Epprecht’s work in Armenia and wished her success in her future activities.