Երևանյան տոնակատարության գլխավոր դեմքը կլինի ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը
Մայիսի 9-ի եռատոնը այս տարի Երևանում նախկին շուքով չի նշվելու: Երևանյան տոնակատարության գլխավոր դեմքը կլինի ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը: «Ժամանակին» հասած տեղեկություններով՝ ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը կառավարության մի շարք անդամների, պատգամավորների հետ մեկնելու է Արցախ՝ մասնակցելու Շուշիի ազատագրման տոնին նվիրված միջոցառումներին:
Հ. Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի այսօր, ինչի պատճառով էլ փոփոխվել է հերթական նիստի ժամը: Երևանում չեն լինելու նաև Սերժ Սարգսյանը և պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Նշենք, որ նախագահն ու նախարարը Մոսկվայում կմասնակցեն Հայրենական Մեծ պատերազմի 70-ամյակին նվիրված միջոցառումներին:

May 9 events in Yerevan to be led by Galust Sahakyan
This year the Yerevan events marking the triple holiday of May 9 will be led by National Assembly Speaker Galust Sahakyan, Zhamanak reports.
Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan will head to Artsakh today to participate in the events marking the 23rd anniversary of the Liberation of Shushi. The delegation will include government members and parliamentarians, the newspaper says.
President Serzh Sargsyan and Defense Minister Seyran Ohanyan will visit Moscow to participate in the events dedicated to the 70th anniversary of victory in the Great Patriotic War, which is marked on May 9, the newspaper adds.