Բակո Սահակյանի գլխավորությամբ անցկացվել է Անվտանգության խորհրդի նիստ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի նախագահությամբ այսօր անցկացվել է Անվտանգության խորհրդի նիստ, որի օրակարգում ընդգրկված էր 2015թ. հացահատիկային մշակաբույսերի անվտանգ բերքահավաքը և հրդեհավտանգ ժամանակահատվածում առաջացող հրդեհների դեմ պայքարը արդյունավետ կազմակերպելու նպատակով իրականացվող միջոցառումների ընթացքին վերաբերող հարցեր: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Ելույթներով և զեկույցով հանդես են եկել ԼՂՀ գյուղատնտեսության նախարարը, արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենը, գյուղի և գյուղատնտեսության աջակցության հիմնադրամի տնօրենը, շրջվարչակազմերի ղեկավարները:
Արցախի ղեկավարը կառավարությանը հանձնարարել է բերքահավաքի անկորուստ կազմակերպման համար  մինչև հունիսի 1-ը ստեղծել օպերատիվ շտաբ` ԼՂՀ վարչապետ Արա Հարությունյանի գլխավորությամբ:

Президент НКР провед заседание Совета безопасности
Под председательством президента Республики Арцах Бако Саакяна состоялось заседание Совета безопасности, в повестке которого были вопросы, касающиеся безопасного сбора урожая зерновых культур и мероприятий, осуществляемых с целью эффективной организации борьбы против пожаров в пожароопасный период.
С докладами выступили министр сельского хозяйства, директор Государственной службы по чрезвычайным ситуациям, директор Фонда содействия селу и сельскому хозяйству, руководители райадминистраций республики.
Глава государства поручил правительству создать до 1 июня оперативный штаб во главе с премьер-министром Ара Арутюняном по организации сбора урожая без потерь.