Վարչապետը հանձնարարեց խիստ վերահսկել գազալցակայանների անվտանգության ռեժիմները
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր մինչ կառավարության հիմնական օրակարգի հաստատումը ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանից հարցեց, արդյոք վերջին շրջանում գազալցակայաններում տեղի ունեցող պայթյունների հետ կապված ինչ ուսումնասիրություններ են իրականացրել։
Ա. Երիցյանը պատասխանեց, որ երեկ Արմավիրի մարզում գտնվող գազալցակայանում պայթյուն է տեղի ունեցել, այն 6 ամիս առաջ տուգանվել է 1 մլն դրամով, հայտնաբերվել են բազմաթիվ թերություններ, որոնք ընկերությունը պետք է վերացներ, սակայն չի արվել։
«Ես երեկ հանձնարարել եմ, որ բոլոր գազալցակայանների հետ տարվող աշխատանքները ակտիվացնեն, բոլոր թերությունները Ձեզ կզեկուցեմ, եթե կարիքը լինի դրանց շահագործումները կդադարեցնենք»,-ասաց նա։

Armenian PM instructs to tighten control over work of gas stations
Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan, at the cabinet meeting on Wednesday, instructed Minister of Territorial Administration and Emergency Situations Armen Yeritsyan to tighten control over the work of all gas stations.
Armen Yeritsyan, for his part, speaking about the explosion at the gas station owned by former MP Hakob Hakobyan, said that six months ago the gas station was fined 1 million drams due to numerous violations.
He noted that he has given instructions to check all gas stations, adding that he will brief the premier on the results.