Երևանում 4 երիտասարդ բենզինի կտրոններ են կեղծել և իրացրել
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում ավարտվել է բենզինի կեղծ կտրոններ իրացնելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Ինչպես հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից, նախաքննությամբ պարզվել է, որ 4 երիտասարդ, նախնական համաձայնության գալով, 2014 թվականի դեկտեմբերին Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների բենզալցակայաններում իրացրել են  բենզինի կեղծ կտրոններ։
Քննությամբ ձեռք բերված ապացույցներով պարզվել է, որ  կեղծվել են հիմնականում բենզինի «Ռեգուլյար» տեսակի 20 լիտրանոց և «Սուպեր» տեսակի 10 լիտրանոց կտրոնները, որոնցից մի քանիսն իրացվել են, իսկ հերթական խմբաքանակի իրացման փորձի ժամանակ՝ 2014 թվականի դեկտեմբերի 17-ին, բենզալցակայանի աշխատակիցների կողմից բացահայտվել է կտրոնների կեղծ լինելու հանգամանքը։
Մինչդատական վարույթի ընթացքում ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ՝ 4 անձի, որոնցից 3-ը ՀՀ քաղաքացիներ են, իսկ 1-ը՝ Վրաստանի, մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 203-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով:
Քրեական գործը՝ մեղադրական եզրակացությամբ, ուղարկվել է նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազին, մեղադրական եզրակացությունը հաստատվել է, և գործն ուղարկվել Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան:

Граждане Армении и Грузии подделывали чеки на бензин
Следственный комитет Армении завершил предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по факту сбыта фальшивых талонов на бензин.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, следствием установлено, что четверо парней по предварительному сговору друг с другом в декабре 2014 года продали в бензоколонках в столичных округах Эребуни и Нубарашен фальшивые талоны на бензин.
Были подделаны в основном талоны на бензин марок “Регуляр” номиналом 20 литров и “Супер” номиналом 10 литров, часть из которых была реализована. Факт подделки талонов был выявлен работниками бензоколонки 17 декабря 2014 года.
Четверым лицам, трое из которых – граждане Армении, а один - гражданин Грузии, предъявлено обвинение по пункту 2 части 2 статьи 203 УК Армении.
“Уголовное дело с обвинительным заключением направлено осуществляющему надзор за законностью предварительного следствия прокурору на утверждение. Обвинительное заключение утверждено, и дело передано в суд общей юрисдикции административных районов Эребуни и Нубарашен.