Վիետնամում Հայաստանի դեսպանը 8 բնակարան, 1 առանձնատուն, 2 ավտոմեքենա ունի
«Հայկական Ժամանակը» գրել է. «Վիետնամում Հայաստանի դեսպան Ռաիսա Վարդանյանը նախորդ տարի 250 հազար ամերիկյան դոլարի ընդհանուր արժողությամբ երեք բնակարան է գնել: Ինչպես տեղականում ենք բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովի կայքից, դեսպանի գնած բնակարաններից երկուսի արժեքը 40,8-ական միլիոն դրամ է, մեկինը՝ 34,8 միլիոն դրամ: Ռաիսա Վարդանյանը, այսպիսով ունի արդեն 8 բնակարան. հինգ բնակարան նա հայտարարագրել էր 2013 թվականին՝ դեսպանի պաշտոնը ստանձնելիս: Բացի այդ, նա հայտարարագրել էր 2 ավտոտնակ, 1 առանձնատուն, 2 ավտոմեքենա և ռուսական 600 հազար ռուբլու չափով բաժնետոմս: 38 հազար 808 դոլար տարեկան աշխատավարձ ստացող դեսպանը նախորդ տարի հայտարարագրել է 150,4 միլիոն դրամ, 1,3 միլիոն ԱՄՆ դոլարի և 770 հազար եվրո դրամական միջոցներ, ընդհանւոր մոտ 2,5 միլիոն դոլար:
Մինչև Վիետնամի Սոցալիստական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետությանադեսպան նշանակվելը՝ 2013 թվականի սեպտեմբեր ամիսը, Ռաիսա Վարդանյանը 12 տարի  դասախոսական աշխատանք է իրականացրել Մոսկվայի տարբեր բուհերում, եղել է Ռուսաստանի Դաշնությունում ՀՀ դեսպանի ռեֆերենտ, այնուհետև՝ խորհրդական: Սակայն ներկայումս հանդիսանում է ամենահարուստ դեսպաներից մեկը»:

«Айкакан жаманак»: Посол Армении во Вьетнаме задекларировала 8 квартир и более $2 млн
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что посол Армении во Вьетнаме Раиса Варданян в прошлом году приобрела три квартиры общей стоимостью $250 тыс. На сайте Комиссии по этике высокопоставленных должностных лиц отмечается, что две приобретенные квартиры стоили по 40,8 млн драмов, одна – 34,8 млн драмов.
Таким образом, у Раисы Варданян есть уже восемь квартир. Пять квартир она задекларировала в 2013 году при назначении на должность посла. Она задекларировала также 2 гаража, 1 частный дом, 2 машины и акции на сумму в 600 тысяч российских рублей.
Посол с годовым доходом $38 тыс 808 долларов в прошлом году задекларировала 150,4 млн драмов, $1,3 млн долларов и 770 тыс евро, в целом, почти $2,5 млн.
До назначения на пост посла Армении во Вьетнаме в сентябре 2013 года, Раиса Варданян 12 лет занималась преподавательской деятельностью в различных вузах Москвы, была референтом посла Армении в России, затем советником.