Սերժ Սարգսյանն ընդունել է «Վեոլիա» ընկերության տնօրենին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ֆրանսիական առաջատար ընկերություններից մեկի՝ «Վեոլիա» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Անտուան Ֆրերոյին, ում գլխավորած ընկերության հիմնադրած «Երևան Ջուր» ջրամատակարար կազմակերպությունը 2006թ-ից տասը տարի ժամկետով իրականացնում է Երևան քաղաքի և շրջակա մի շարք գյուղերի ջրամատակարարման ու ջրահեռացման աշխատանքները: Այս մասին տեղեկանում ենք Նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Հանրապետության Նախագահը ողջունել է հյուրին և կարևորել մեր երկրում «Վեոլիա» ընկերության գործունեությունը, ընդգծելով, որ մինչ այժմ ընկերության ստանձնած պարտավորությունների կատարման գործում արձանագրված ցուցանիշները վկայում են նկատելի առաջընթացի մասին: Սերժ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ պարոն Ֆրերոյի այցը Հայաստան նոր խթան կհաղորդի «Երևան Ջուր» ընկերության աշխատանքին:
«Վեոլիա» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրենը նշել է, թե հպարտությամբ և մեծագույն պատասխանատվությամբ է իր գլխավորած ընկերությունը Հայաստանում գործունեություն ծավալում և աշխարհի մի շարք երկրներում ջրամատակարարման ու ջրահեռացման ոլորտում ունեցած մեծ փորձը կիրառում նաև Հայաստանում: Անտուան Ֆրերոն ընդգծել է, որ «Վեոլիա»-ն Հայաստանում մեծ և հավակնոտ ծրագրեր ունի, նաև ցանկություն՝ ընդլայնելու գործունեության աշխարհագրությունը՝ մայրաքաղաքից բացի ընդգրկելով նաև Հայաստանի այլ քաղաքներն ու գյուղերը: Ըստ նրա, նպատակ մեկն է՝ ի վերջո Հայաստանում ամենուր ապահովել 24-ժամյա ջրամատակարարում:
Ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրենը Հանրապետության Նախագահին տեղեկացրել է, որ «Վեոլիա»-ն ակտիվորեն պատրաստվում է հաջորդ տարի մասնակցել ՀՀ կառավարության կողմից անցկացվելիք մրցույթին և կանի ամեն հնարավորը՝ ապահովելու մրցույթի պայմաններն ու իր փորձառությամբ և ծառայությունների մատուցման որակով օգտակար լինելու Հայաստանին ու հայ ժողովրդին:

Президент Армении принял главу французской компании «Veolia» Антуана Фреро
Президент Армении Серж Саргсян сегодня принял исполнительного директора французской компании «Veolia» Антуана Фреро, учредившей ЗАО «Ереван-Джур» и с 1-го июня 2006 года реализующей работы по водоснабжению и водоотведению в Ереване и ряде соседних общин. Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
Глава государства отметил важность деятельности компании «Veolia» в Армении, подчеркнув, что зафиксированные в деятельности компании показатели свидетельствуют о значительном прогрессе. Серж Саргсян выразил надежду, что визит Антуана Фреро в Армению придаст новый импульс деятельности компании «Ереван джур».
Антуан Фреро отметил, что возглавляемая им компания с большой ответственностью осуществляет деятельность в Армении и применяет в республике свой огромный опыт в сфере водоснабжения и водоотведения в других странах. Он подчеркнул, что у компании есть крупные, амбициозные программы в Армении, а также желание – расширить географию своей деятельности, включая кроме столицы другие города и села Армении. По словам Антуана Фреро, цель компании – обеспечить всю территорию Армении круглосуточным водоснабжением.
Гендиректор компании «Veolia» сообщил президенту, что компания активно готовится принять участие в следующем году в предусмотренном правительством Армении конкурсе и сделает все возможное, чтобы обеспечить условия конкурса и своим опытом и качеством предоставления услуг быть полезным Армении и армянскому народу.