Զիբիլի ամանը մարդուց թանկ ե՞ք գնահատում. Բաղրամյանի աղբամանները առգրավվում են
ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության պետ Արսեն Այվազյանը Բաղրամյան պողոտայում էր: Նա հայտարարեց, որ  հունիսի 28-ին ուրիշի գույքը կոտրելու դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 185 հոդվածի հատկանիշներով: Քրեական գործի շրջանակներում քննիչը որոշել է առգրավել «Սանիտեք» կազմակերպության աղբամանները:
«Կոչ եմ անում մեր քաղաքացիներին չխոչընդոտել իրականացվող քննչական գործողությանը»,- դիմելով քաղաքացիներին՝ հայտարարեց Այվազյանը:
Նա տեղեկացրեց, որ քրեական գործը հարուցվել է կազմակերպության ներկայացուցչի ներկայացրած հաղորդման հիման վրա և առայժմ գործի շրջանակներում մեղադրյալ չկա:
«Զիբիլի ամանը մարդուց թանկ ե՞ք գնահատում»,- բացականչեցին քաղաքացիները՝ կանգնելով աղբամանների վրա ու թույլ չտալով քննչական խմբին մոտենալ դրանց:

Возбуждено уголовное дело в связи с повреждением чужого имущества на проспекте Баграмяна
Полковник полиции Арсен Айвазян заявил сегодня демонстрантам на проспекте Баграмяна в Ереване, что на основе жалобы мусороуборочной компании "Санитек" возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.185 УК Армении (умышленные уничтожение или повреждение чужого имущества, причинившие ущерб в значительных размерах).
"Принято решение о конфискации контейнеров. Призываю вас не препятствовать следственным мероприятиям", - сказал А.Айвазян.
Протестующие стали препятствовать следственным мероприятиям, потребовав от правоохранителей предъявить письменное уведомление.