Հայաստանի և Արցախի ԱԳՆ-ների միջև քաղաքական խորհրդատվություններ են անցկացվել
Ստեփանակերտում խորհրդատվություններ են տեղի ունեցել Հայաստանի և Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների տեղեկատվական ստորաբաժանումների միջև: Ինչպես հայտնում են ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի ծառայությունից՝
հանգամանալից քննարկվել են երկու ստորաբաժանումների գործառույթներին, փոխգործակցության ընդլայնմանն առնչվող հարցեր:
Խորհրդատվությունը շարունակվել է ընդլայնված կազմով` Արցախի օրենսդիր և գործադիր մարմինների լրատվական ծառայությունների պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Այնուհետև խորհրդատվության մասնակիցները հանդիպել են նաև Արցախի արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանի հետ, ում ներկայացրել են իրենց քննարկումների բովանդակությունը և արդյունքները:

The information departments of the Ministries of Foreign Affairs of the Republic of Armenia and the Nagorno-Karabakh Republic (NKR; Artsakh) held consultations in Stepanakert, the capital city of the NKR.
The parties discussed the functions of the two departments as well as the avenues for the expansion of their cooperation.
Subsequently, the consultation continued in an extended format, with the participation of those in charge of the news services of the legislative and executive bodies of Artsakh.
Afterward, the discussants met with the NKR Minister of Foreign Affairs, Karen Mirzoyan. They briefed him on the content and results of their consultations.