Հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են
ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունը  տեղեկացնում է, որ հուլիսի 21-ի ողջ օրվա ընթացքում Ադրբեջանի զինուժը շարունակել է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով:
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, նշված ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 160 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային և հրետանային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1600 կրակոց, այդ թվում` 60 միլիմետրանոց ականանետերից 123 արկ,  ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից 3 արկ և խոշոր տրամաչափի գնդացրային միջոցներից ավելի քան 140 կրակոց:
Նշվում է, որ ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների, ինչի հետևանքով հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են: ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ Արցախի բանակը տիրապետում է իրադրությանը և իրավիճակի ցանկացած զարգացման դեպքում պատրաստ է անհամաչափ ու պատժիչ գործողությունների:

Defense Army of Nagorno Karabakh stops offensive actions of Azerbaijani troops
On July 21, Azerbaijani troops continued to intensively violate the ceasefire along the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, said the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic (NKR).
According to latest data of Defense Army of NKR, over the indicated period the Azerbaijani frontline units violated the ceasefire about 160 times, with over 1,600 shots fired from small arms and artillery weapons at Armenian positions, including from 66 mm mortars and RPG-7 grenade launchers. Over 140 shots were fired from large-caliber machine guns.
The frontline units of NKR Defense Army took actions in response, as a result of which the offensive actions of the Azerbaijani side were stopped.
Defense Ministry of NKR said the Defense Army is in control of the situation and is capable of taking disproportionate and punitive actions in case of any developments.