Ռոումինգ փաթեթներ Beeline-ից. զանգեր և ինտերնետ Եվրոպայի և Ասիայի 15 երկրներում` սկսած 50 դրամից
Ռոումինգ փաթեթներ Beeline-ից. զանգեր և ինտերնետ Եվրոպայի և Ասիայի 15 երկրներում միասնական սակագնով` սկսած 50 դրամից
Beeline-ը հայտարարում է երեք «Ռոումինգ փաթեթների» գործարկման մասին: Այս մասին հայտնում են ընկերության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից: Այժմ Beeline բջջային կապի բաժանորդները ռոումինգում գտնվելիս կարող են մուտքային, ելքային դեպի Հայաստան և ելքային տեղական զանգերի, ինչպես նաև  1 մեգաբայթ ինտերնետի համար վճարել  միասնական սակագին սկսած 50 դրամից:
«Ռոումինգ փաթեթներ» ծառայությունը գործում է Ավստրիա, Բելգիա, Բուլղարիա, Մեծ Բրիտանիա, Գերմանիա, Հունաստան, Եգիպտոս, Իսրայել, Իսպանիա, Կիպրոս, Միացյալ Արաբական Էմիրություններ, Պորտուգալիա, Թաիլանդ, Ֆրանսիա և Չեխիա երկրների տարածքում` նշված երկրներում ցանկացած բջջային օպերատորի ցանցին միացած Beeline բջջային կապի կանխավճարային և հետվճարային հաշվարկային համակարգերի բաժանորդների համար:
«Ռոումինգ փաթեթ 50»-ը 4000 դրամ օրական վճարի դիմաց ներառում է 40 րոպե, որը բաժանորդը կարող է օգտագործել մուտքային զանգերի, ինչպես նաև դեպի Հայաստանի բջջային և տեղական ցանցեր կատարվող զանգերի համար։ Այս փաթեթը ներառում է նաև 40 ՄԲ ծավալով բջջային ինտերնետ: «Ռոումինգ փաթեթ 70»-ը 2100 դրամ օրական վճարի դիմաց ներառում է 15 րոպե, որը կարելի է օգտագործել մուտքային զանգերի, ինչպես նաև դեպի Հայաստանի բջջային և տեղական ցանցեր կատարվող զանգերի համար։
Փաթեթում ներառված է նաև 15 ՄԲ ծավալով բջջային ինտերնետ: «Ռոումինգ փաթեթ 100»-ը 1500 դրամ օրական վճարի դիմաց ներառում է 15 րոպե մուտքային զանգերի, ինչպես նաև դեպի Հայաստանի բջջային և տեղական ցանցեր կատարվող զանգերի համար:
Րոպեների և մեգաբայթերի օրական փաթեթը սպառելուց հետո մուտքային զանգերը, դեպի Հայաստանի բջջային և տեղական ցանցեր կատարվող զանգերը և բջջային ինտերնետի սակագները կազմում են. 50 դրամ «Ռոումինգ փաթեթ 50» ծառայության համար և 70 դրամ «Ռոումինգ փաթեթ 70» ծառայության համար: «Ռոումինգ փաթեթ 100» ծառայության շրջանակում րոպեների օրական սահմանաչափը սպառելուց հետո դեպի Հայաստանի բոլոր բջջային ցանցեր և տեղական ցանցեր կատարվող զանգերի սակագինը 100 դրամ է:
«Արձակուրդների շրջանը շարունակվում է, իսկ Beeline-ը ռոումինգը դարձնում է պարզ և հարմար` առաջարկելով ավելի մատչելի սակագներ մեր բաժանորդների համար: «Ռոումինգ փաթեթների» շրջանակում առաջարկվող երեք նոր ծառայությունները մեր հաճախորդներին հնարավորություն են տալիս Եվրոպային և Ասիայի 15 երկրներում գտնվելիս կատարել և ստանալ զանգեր, ինչպես նաև օգտվել բջջային ինտերնետից ամենաձեռնտու և գրավիչ պայմաններով» - նշեց Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Ռոումինգի համար աննախադեպ սակագնային փաթեթների հետ միաժամանակ մենք շարունակում ենք անցկացնել հետաքրքիր մրցույթներ նույնպիսի աննախադեպ մրցանակներով: Այս անգամ մենք անցկացնում ենք «Արի գնանք» մրցույթը Facebook սոցիալական ցանցում Beeline Armenia պաշտոնական էջում։ Մրցույթի շրջանակում մասնակիցները պետք է նշեն, թե ինչու կցանկանային այցելել այս կամ այն երկիր: Մրցույթի մրցանակը ճանապարհորդությունն է դեպի այն երկիր, որը երազում է այցելել հաղթող մասնակիցը», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի Հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Տաթև Այրումյանը:
«Ռոումինգ փաթեթ 50» ծառայությունը կարելի է ակտիվացնել` հավաքելով *137# հրահանգը, «Ռոումինգ փաթեթ 70» ծառայությունը` հավաքելով *136# հրահանգը, իսկ «Ռոումինգ փաթեթ 100»-ը` *135# հրահանգը: Օրվա ընթացքում օգտագործված րոպեները և ինտերնետի ծավալը Beeline կանխավճարային հաշվարկային համակարգի բաժանորդները կարող են ստուգել *155# հրահանգի միջոցով: Նշված փաթեթներից յուրաքանչյուրը կարելի է ապաակտիվացնել` հավաքելով *122# հրահանգը:
Ծառայությունից օգտվելու համար Հայաստանից մեկնելուց առաջ անհրաժեշտ է ակտիվացնել ռոումինգը` հավաքելով *131# հրահանգը կանխավճարային հաշվարկային համակարգի ֆիզիկական անձ հանդիսացող բաժանորդների համար և *500# հրահանգը` հետվճարային հաշվարկային համակարգի ֆիզիկական անձ հանդիսացող բաժանորդների համար: «Ռոումինգ փաթեթներ» ծառայության վերաբերյալ առավել մանրամասն կարող եք տեղեկանալ www.beeline.am պաշտոնական կայքում:
Նշենք, որ «Արի գնանք» մրցույթը մեկնարկել է հուլիսի 25-ին Facebook սոցիալական ցանցում Beeline Armenia պաշտոնական էջում։ Մրցույթի կանոններին վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկատվություն կարելի է ստանալ հետևյալ հղումով. http://beelinekapimej.hol.es/rules/rules.pdf

Компания Beeline объявила о запуске услуги «Роуминг пакеты»
Компания Beeline объявляет о запуске трех предложений для роуминга – «Роуминг пакетов». Находясь в роуминге, абоненты предоплатной и постоплатной системы расчетов мобильной связи Beeline могут по единой цене, начиная с 50 драмов за МБ пользоваться мобильным интернетом и, начиная с 50 драмов за минуту разговора, принимать любые входящие звонки, совершать звонки в Армению и по местным направлениям.
Согласно релизу, услуга «Роуминг пакеты» будет действовать на территории Австрии, Бельгии, Болгарии, Великобритании, Германии, Греции, Египта, Израиля, Испании, Кипра, Объединенных Арабских Эмиратов, Португалии, Таиланда, Франции и Чехии для абонентов предоплатной и постоплатной системы расчетов мобильной связи Beeline, подключившихся к сетям любых операторов в указанных странах.
«Роуминг пакет 50» за ежедневную плату в 4000 драмов включает 40 минут на все входящие звонки, исходящие звонки в Армению и по местным направлениям, а также мобильный интернет объемом в 40 МБ. «Роуминг пакет 70» за ежедневную плату в 2100 драмов включает 15 минут на все входящие звонки, исходящие звонки в Армению и по местным направлениям, а также мобильный интернет объемом в 15 МБ. «Роуминг пакет 100» за ежедневную плату в 1500 драмов включает 15 минут на все входящие звонки, исходящие звонки в Армению и по местным направлениям.
После использования ежедневного пакета минут и МБ, стоимость минуты всех входящих звонков, исходящих звонков в Армению и по местным направлениям, а также 1 МБ мобильного интернета составляет: 50 драмов для услуги «Роуминг пакет 50», 70 драмов для услуги «Роуминг пакет 70». В рамках услуги «Роуминг пакет 100», после использования ежедневного пакета минут, все входящие звонки, а также исходящие звонки в Армению и по местным направлениям тарифицируются по цене 100 драмов за минуту.
«Сезон отпусков продолжается, и Beeline делает роуминг проще и удобнее, представляя еще более выгодные тарифы для наших абонентов. Сразу три новых предложения в рамках услуги «Роуминг пакеты» позволят нашим клиентам совершать и получать звонки, а также пользоваться мобильным интернетом в 15 странах Европы и Азии по привлекательным и выгодным ценам», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Вместе с беспрецедентно низкими ценами на роуминг мы одновременно продолжаем проводить интересные конкурсы с такими же беспрецедентными призами. На этот раз мы запускаем конкурс «Пойдем» на официальной странице Beeline Armenia в социальной сети Facebook. В рамках конкурса участники должны указывать причину, по который они хотели бы побывать в той или иной стране. Призом конкурса станет путевка именно в ту страну, в которой победитель мечтал побывать», - отметила руководитель службы по связям с общественностью Beeline в Армении Татев Айрумян.
Для подключения услуги «Роуминг пакет 50» необходимо с мобильного телефона отправить запрос: 137#, для подключения услуги «Роуминг пакет 70» - 136#, а для активации услуги «Роуминг пакет 100» - 135#. Количество использованных МБ интернета и минут разговора в течение дня абоненты предоплатной системы расчетов могут проверить, набрав 155#. Для отключения любого из указанных пакетов нужно набрать *122#.
Для подключения услуги «Роуминг пакеты», необходимо подключить роуминг до выезда из Армении – набрав команду 131# для абонентов предоплатной системы расчетов и 500# для абонентов постоплатной системы расчетов, являющихся физическими лицами. Более подробная информация об услуге «Роуминг пакеты» доступна на официальном сайте www.beeline.am.
Отметим, что конкурс «Пойдем» стартовал 25 июля на официальной странице Beeline Armenia в социальной сети Facebook. Дополнительную информацию о правилах конкурса можно получить по ссылке: http://beelinekapimej.esy.es/rules/rules.pdf