Բակո Սահակյանը նոր նշանակումներ է կատարել Պաշտպանության բանակում
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ գեներալ-մայոր Միքայել Արզումանյանը նշանակվել է ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 19916 զորամասի հրամանատարի առաջին տեղակալ` ազատվելով ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 32964 զորամասի հրամանատարի պաշտոնից։ Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Նախագահի ստորագրած մեկ այլ հրամանագրով՝ գնդապետ Մասիս Միքայելյանը ազատվել է ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 19916 զորամասի հրամանատարի տեղակալի պաշտոնից։
Նույն օրը երկրի ղեկավարը ստորագրել է հրամանագիր գնդապետ Բորիս Դավիդովին ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 19916 զորամասի հրամանատարի տեղակալ նշանակելու մասին` կնքելով պայմանագիր հինգ տարի ժամկետով։
Համաձայն մեկ այլ հրամանագրի՝ գնդապետ Ալեքսանդր Գրիգորյանը նշանակվել է ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 32964 զորամասի հրամանատար` կնքելով պայմանագիր հինգ տարի ժամկետով։

Президент Бако Саакян произвел ряд назначений в Армии обороны НКР
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян подписал указ, согласно которому генерал-майор Микаел Арзуманян назначен первым заместителем командующего воинской части N 19916 Армии обороны НКР, будучи освобожденным от должности командующего воинской части N 32964 Армии обороны НКР.
Как передает пресс-служба президента НКР, другим указом президента, полковник Масис Михаелян освобожден от должности заместителя командующего воинской части N 19916 Армии обороны НКР.
В тот же день Б.Саакян подписал указ о назначении полковника Бориса Давидова заместителем командующего воинской части N 19916 Армии обороны НКР, заключив договор сроком на 5 лет.
Согласно другому указу, полковник Александр Григорян назначен командующим воинской части N 32964 Армии обороны НКР, заключив договор сроком на 5 лет.