Նավթն էժանանում է. Հայաստանում ինչպես միշտ հակառակ պատկերն է
Brent տեսակի  նավթի օգոստոսյան ֆյուչերսների գները նվազել են 0.13 տոկոսով և կազմել 54.55 դոլար մեկ բարելի դիմաց։
WTI տեսակի  նավթի հուլիսյան ֆյուչերսները էժանացել են 0.35 տոկոսով և կազմել 47.97 դոլար մեկ բարելի դիմաց։
Նշենք, որ Հայաստանում 2015 թ. հունիսին մայիսի համեմատ բենզինի գինը մնացել է անփոփոխ, իսկ դիզելային վառելիքի գինն աճել է 1.0%-ով: 2015 թ. հունիսին 2014 թ. հունիսի համեմատ բենզինի և Դիզելային վառելիքի գներր նվազել են համապատասխանաբար 10.6 % և 9.8 %-ով, իսկ 2014 թ. դեկտեմբերի համեմատ՝ համապատասխանաբար 9.4 %  և 11.0 %-ով:
2015 թ. հունիսին մայիսի համեմատ հանրապետության դիտարկված 6 քաղաքներում ոչ պարենային ապրանքների գները նվազել են 0.9-0.1 %-ով (գնանկման ամենաբարձր ցուցանիշն արձանագրվել է մայրաքաղաքում), իսկ 5-ում գրանցվել է 0.1-0.5 %  գնաճ:

Мировые цены на нефть снижаются. В Армении наблюдается обратная картина
Мировые цены на нефть снижаются утром в понедельник и держатся у минимальных значений с марта из-за высокой добычи «черного золота» в США и Ираке.
К 8:45 мск фьючерсы на нефть эталонного сорта Brent подешевели на $0,11 до $54,51 за баррель, а фьючерсы на WTI – на $0,23 до $47,91, сообщает Reuters.
Отметим, что цены на бензин в Армении в июне 2015 года по сравнению с маем не изменились, а цены на дизельное топливо выросли на 1.0%.
В июне 2015 года по сравнению с июнем 2014 года цены на бензин и дизельное топливо снизились соответственно на 10.6 % и 9.8 %, а по сравнению с декабрем 2014 года – соответственно на 9.4 %  и 11.0 %.
Цены на непродовольственные товары в июне 2015 года по сравнению с маем снизились на 0.9-0.1 % в 6-ти рассматриваемых городах республики (самый высокий показатель зафиксирован в столице), а в пяти городах наблюдается 0.1-0.5 %  рост цен.