Արդարադատության նախարարի պաշտոնն արդեն 15 օր թափուր է
«Հայկական ժամանակում» կարդում ենք. «Արդարադատության նախարարի պաշտոնը արդեն 15 օր թափուր է, չնայած՝ ԱԺ կուլիսներում համոզված են, որ այդ պաշտոնում նշանակվելու է Աժ պատգամավոր, պաշտպանության, ՆԳ և ԱԱ հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը:
Կարծիք կա, որ Նահապետյանի նշանակումը ուշանում է երկու պատճառով: Նախ նա Երևանի թիվ 8 ընտրատարածքից է ընտրվել, և իշխանությանը ժամանակ է պետք վերջնական կողմնորոշվելու համար, թե ով է այստեղ լինելու պատգամավորի իշխանական թեկնածուն արտահերթ ընտրություններում, որովհետև պատգամավորի՝  նախարար դառնալուց հետո 40-օրյա ժամկետում այդ ընտրատարածքում պետք է տեղի ունենան նոր ընտրություններ:
Նահապետյանի նախարար նշանակվելու պարագայում թափուր են մնալու նաև ԱԺ՝ վերը նշված հանձնաժողովի նախագահի և ՆԱՏՕ-ի ԽՎ-ում հայաստանյան պատվիրակության ղեկավարի պաշտոնները, որոնք նույնպես զբաղեցնում է Նահապետյանը: Մեր տեղեկություններով, ՆԱՏՕ-ի ԽՎ-ում ՀՀ պատվիրակության ղեկավարի համար քննարկվում է պատգամավոր Լևոն Մարտիրոսյանի, իսկ հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում Խոսրով Հարությունյանի թեկնածությունը: Չնայած այս քննարկումները շարունակվում են»։

«Айкакан жаманак»: Пост министра юстиции остается вакантным уже 15 дней
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что пост министра юстиции остается вакантным уже 15 дней, хотя в кулуарах парламента уверены, что на эту должность будет назначен депутат НС, председатель постоянной комиссии по обороне, национальной безопасности и внутренним делам Корюн Наапетян.
«Есть мнение, что назначение Наапетяна запаздывает по двум причинам. Во-первых, он избран депутатом НС по избирательному округу N 008 Еревана, и властям нужно время, чтобы окончательно сориентироваться, кто на внеочередных выборах будет здесь кандидатом от власти, поскольку после его назначения министром в течение 40 дней в этом избирательном округе должны состояться новые выборы.
В случае назначение Наапетяна на должность министра вакантными останутся также посты председателя вышеуказанной парламентской комиссии и руководителя армянской делегации в ПА НАТО, которые также занимает Наапетян.
По нашим сведениям, на пост главы армянской делегации в ПА НАТО обсуждается кандидатура депутата Левона Мартиросяна, а на должность председателя комиссии – Хосрова Арутюняна. Несмотря на это, обсуждения продолжаются, отмечает издание.